Ostin puhelimen käytettynä yksityiseltä noin puolivuotta sitten. Puhelin pitäisi viedä huoltoon. Takuuta vuosi jäljellä. Kuitti on mennyt hukkaan. Mistä saisin tuon kuitin kun ei ole edellisen omistajan tietojakaan. Muut kaikki löytyy mitä uutenakin paitsi kuitti. Puhelin lg g2.
Kuitti hukassa takuu?
7
3158
Vastaukset
- lgg2
ja puhelin on ostettu verkkokaupasta mutten muista mistä toimipisteestä.
- lgg2
Toimipisteitähän ei ole kuin 3 ja Oulusta ei ole ainakaan ostettu. Luultavammin Helsingistä niin saako ne selville siellä jos soittaa ja on imei koodit jne.?
- Lueappa123
lgg2 kirjoitti:
Toimipisteitähän ei ole kuin 3 ja Oulusta ei ole ainakaan ostettu. Luultavammin Helsingistä niin saako ne selville siellä jos soittaa ja on imei koodit jne.?
https://www.verkkokauppa.com/fi/ohjeet/faq
"Kysymys: Tuote hajosi takuuajan sisällä, mutta olen hävittänyt takuukuitin. Miten toimin saadakseni tuotteen takuuhuoltoon?
Vastaus: Jos tilaus on tehty verkon kautta, sähköpostitse tai puhelimitse, löytyvät antamanne yhteystiedot tietokannastamme, jolloin voimme jäljittää kuitin. Mikäli tilaus on ostettu suoraan myymälästä, eikä kuittiin ole täten tullut yhteystietoja, kuitin jäljitys ei onnistu. Tällöin voitte pyytää kuitittoman takuuhuollon huollostamme." - lgg2
Minulla oli kuitti (meni siis hukkaan) ja oli ostettettu ilmeisesti käteisellä verkkokaupasta kun kuitti oli ihan normaalin kauppakuitin kokoinen. Siinä luki muistaakseni ostajan nimi, milloin ostettu jne. Kävin Tänään Oulun verkkokaupassa ja sanoivat ettei ota huoltoon kun ei ole kuittia.
- lgg2
Ja sanoivat Oulussa ettei näe koneelta puhelimen tietoja kun ei ole sieltä ostettu. Pyysivät selvittämään edelliseltä omistajalta kuitin, muttei ole mitään tietoa edellisestä omistajasta. Muistaakseni puhelin oli ostettu Helsingin toimipisteestä.
- Lueappa123
lgg2 kirjoitti:
Ja sanoivat Oulussa ettei näe koneelta puhelimen tietoja kun ei ole sieltä ostettu. Pyysivät selvittämään edelliseltä omistajalta kuitin, muttei ole mitään tietoa edellisestä omistajasta. Muistaakseni puhelin oli ostettu Helsingin toimipisteestä.
Laita kysely menemään verkkokauppaan ja selitä heille tarkasti tämä ongelma: https://www.verkkokauppa.com/fi/yhteystiedot
- lgg2
Ok. Kiitos neuvoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek184611Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia5022431Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1422001Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.181869- 811576
- 1461505
- 111161
- 101964
- 124842
Olisitko maailmani?
Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik40839