Päivi lähetti Toimin persuihin levittämään rappiota, hyi hyi Päivi.
Toimi toimi kristillisissä 24v, ja vasta nyt persuissa pääsi kansakunnan ykkös uutiSeksi. Mitä tästä opimme? Ristilliset opit eivät toimi persuissa.
Toimi toimi kristillisissä 24v, ja vasta nyt persuissa pääsi kansakunnan ykkös uutiSeksi. Mitä tästä opimme? Ristilliset opit eivät toimi persuissa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Luin netistä toimi on joutunu sairaslomalle, olisiko ressiä ei ihme, valtakunnassa kuohuu Lintsröm oli sitä mieltä jos vaikka kumminkin ministeriksi tai puhemieheksi.
No varmasti ressiä, munasi ihtesä kyllä täysin. Ottanee opiksi, ei kai siinä muuta.
Onko sulla ussei ressiä tohottaessa :?)
On:) .
Osuvasti sanoit, että "munasi" :)
Ettei vaan Toimilla olis jännetupin tuhdes ranteessa... seksin takia.
Siis tulehdus :) Meinaan kyllähän se seksiviestin näpyttely käyp kätteen.
Eipä ole raamatunlauseet hallussa niin osuvasti, että kommentoisin napakasti. Kuitenkin, miten kristilliset arvot omaava voi toimia kansanedustajana ja luotettuna, jos "harkintakyky" pettää muka noinkin pahasti? Selvinpäin-kö?
Juuri eilen kävi mielessä, että miksi uskovaisten keskuudessa sattuu niin paljon negatiivista seksi sanaan liittyen, alkaen Vatikaanista aina vaatimattomalle suomalaiselle kirkonkylälle saakka?
Eikä se vielä mitään että itsensä... kun on vaimo ja kolme aikuista lasta....neljä lastenlasta...voivat pikkasen hävetä isänsä puolesta...lapsetkin.
Nii, luulenpa et poskiaan nyt kuumottaa, oiskohan niissäi tulehus :)? Varmaan harmittaapi. Ei varmaan uskonu et tämmönen tuli näpyttelystä. Noooh, kohta tulee uusi lööppi, unohtuu entiset. Mutta särö jäi julkisuuskuvaan, vaikuttaneeko uraan, jääpi nähtäväksi.
Sepä siinä on, että häpeäpaaluun joutuu ne läheisetkin. Mikä vimma saa miehen käyttäytymään noin typerästi. Onko ne halut nousseet pintaan vai kaiho nuoruuden haluihin... ota näistä selvää.
Joo, ei julkisuuskuva kirkastu. Kyllä jotenkin miehestä tuli niin kevytkenkäinen, että uskottavuus vakavampienkin asioiden hoitumiseen meni.
Kyllä minullakin posket punotti, kun luin yhen hänen sekstiviestinsä, siis lehestä luin.
Juu. Lasketteleehan jotkut roisiakin huumoria. Ilmeisesti kuitenkaan näiden viestien saaja ei ottanut, koska teki niistä julkiset. Siis arvostelukyky petti toteelisesti viestin lähettäjältä.
Alottajan kanssa sama asia on tullu mieleen, Toimi on ollu vain sen vuoksi perussuomalaisissa että saisi niitten maineen mollattua,
Persujen sisällissotaa.
Puolue vähän hakusessa vieläkin, keskenään. Siitä kyse, sinällään sama noille tekstareille jne. Jotkut päätti niitata ehkä puolueen kokeneimman politiikon pois valtapaikoilta. Kandee hokata, vasta vaalien jälkeen, hemmo oli jo äänensä kerännyt puolueen laariin.
Ei toi Toimin toiminta mitään erikoista ole. Erikoista on puolueen joittenkiin jäsenten toiminta. Harvemmin itseään ammutaan nilkkaan.
=DW=
En muista että Tällä Toimilla olisi ollut Kristillisisäkään kovin suurta kannatusta viimeksi kun oli . Ja ajatteli niinkun politikko yleensä ",että nyt jos koskaan -- ja pieleenmeni ja niin meni hermotkin -- menköön loputkin --jos vaikka pääsis hyvälle ansiolle eläkkeellä kun hermotmeni " Se on rahanhimo . ja laski näin kannattavampaa..