Malkus leiri 2015

alex16v

Onko kukaan tulos malkus-leirille 18-20.09.2015. poika 16v

5

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neegeli

      Joo tottakai

    • EN-TULE

      Poliisi epäilee: Seurakunnan työntekijä käytti hyväksi useita lapsia
      Poliisi on saattanut loppuun esitutkinnat, jotka ovat koskeneet Tampereen hiippakunnassa sijaitsevan seurakunnan entistä työntekijää. Esitutkinta alkoi viime vuoden marraskuussa. Asiat siirretään syyteharkintaan.

      Syyttäjän harkittavaksi tulee tapahtumat, joista kaksi koskee epäiltyä törkeää lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä ja kolme lapsen seksuaalista hyväksikäyttöä.

      Tapahtumat ovat olleet syksyn 2012 ja syksyn 2014 välillä. Epäilty on yli 20-vuotias mieshenkilö
      Karjalainen
      http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/75639-poliisi-epailee-seurakunnan-tyontekija-kaytti-hyvaksi-useita-lapsia

    • EN-TULE

      Amerikkalaispappi lehdessä: Minut raiskattiin Suomessa
      Perjantai 22.1.2010 klo 10.06
      Nyt jo aikuinen mies kertoo vuoden 1968 tapahtumista Helsingin Sanomissa.

      Helsingin Sanomien haastatteleman miehen mukaan kirkkoherra raiskasi hänet, kun hän tuli Yhdysvalloista 16-vuotiaana hämäläisen kirkkoherran perheen vieraaksi kesällä 1968. Suomalais-amerikkalaisen pappisperheen poika on nykyisin eläkkeellä ja asuu pysyvästi Pietarsaaressa, Helsingin Sanomat kertoo.

      Kirkkoherra kutsui pojan rippileirille, mutta vei hänet sitä ennen kotiinsa ja saunaan, missä raiskaus miehen kertoman mukaan tapahtui. Mies kertoo Helsingin sanomille tunteneensa häpeää tapahtuneesta, eikä siksi kertonut tapahtumista kenellekään.

      Myöhemmin poika kirjoitti kirkkoherralle, joka pyysi anteeksi. Se ei vakuuttanut uhria, joka oli kuullut, että kirkkoherra oli raiskannut muitakin. Hänen vanhempansa kirjoittivat tapahtuneesta Suomen piispoille, mutta he olivat vain vaatineet todisteita. Uhri kysyy nyt Helsingin Sanomissa, että kuka raiskaa todistajien läsnäollessa?

      Kirkkoherran uhri halusi kertoa kokemuksestaan tukeakseen Pietarsaarelaisen maallikkosaarnaajan hyväksikäyttämiä ihmisiä. Rauhan Sana -liikkeen maallikkosaarnaaja käytti seksuaalisesti hyväkseen useita lapsenlapsiaan 1970- ja -80-luvuilla. Ainakin osa lasten vanhemmista tiesi tuolloin asiasta, mutta vaikeni siitä.

    • sebastian17

      joo iman muuta tulen. olin viime vuonna tutustuin yhteen 15v pojuun tuun sen kaa, toivottavasti yhtä hauskaa tuleekohan se nuori pappi kenen kaa oltiin saunomas t. sebastian ja nikke

    • htffhjre

      Haluatko sinäkin tulla uskontunnuksen kaltaiseksi rikolliseksi?
      Järjettömyys on mieleltään sairaaksi aivopestyjen ominaisuus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      141
      4329
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      38
      2500
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2157
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      23
      1214
    5. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      71
      1092
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      59
      1047
    7. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      37
      954
    8. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      926
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      48
      869
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      104
      835
    Aihe