Olen huomannu sen esim. chatin puolella kun juttelen ihmisten kaa niin alussa sujuu hyvin mut kerron jossakin vaiheessa olevani liikuntarajoitteinen niin osa kysyy mun vammasta mut osa lähtee heti pois kun luulevat etten pysty itse kirjoittaa.. Olisi ihanaa tutustua uusiin ihmisiin. :)
Haluaisin tutustua =)
5
241
Vastaukset
- xcatttari
Kaikkein pahin on se, kun kaikki mitä olet kertonut tulee itseä vastaan sit seuraavalla chat kerralla. Keskustelukumppani on bannannut sinut ja levittänyt puheet muiden tietoon.
Sinä aikana kun chattasin, niin on jäänyt vain yksin ihminen positiivisesti mieleen. Hän jopa hakautui keskustelemaan kanssani sen jälkeen kun olin kertonut asiat ja kertoi asioita entistäkin avoimemmin vaikka elämät oli niin kovin erilaiset. Se harmittaa, että sinne jäi kuitenkin monta muutakin hyvää "kaveria". Lopetinchatin jo useampi vuosi sitten, enkä kadu muuta kuin paria menettämääni kaveri.
Jos nyt saisin valita menisinkö chattiin, niin en menis. - liverules
Ihmisiin tutustuminen on kivaa, mutta en pidä chattailystä. Siellä ihmiset voivat esittää mitä vaan. Kasvotusten tutustuu parhaiten.
- enjaksaenäächattiä
Joskus nuorempana chattailin. Minusta chattailyn idea ei monellakaan ole kavereiden hankkiminen vaan ajan kuluttaminen silloin kun on tylsää. Kannattaa tehdä vastapuolelle selväksi, että haluat muutakin tutustumista kuin chattailyä.
- tairuska88
mulla ei kavereita ja ystäviä haluasin tusttua uusin ihmisin ja haluain vaita numeroita ikäsi ja nimesi ja kerro misä asua ja nais ystävä 25-26 vuotia ja halusin tustua paremiin sanoa mistä asua mistä päin <33
- hemppa88
0442799222
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705