Eikö tuota Kimiä voida potkia huut hele vettiin

perseerikkihuttu

Miksi sille maksetaan miljoonia töppäilyistä?
Kaikki kisat menevät Kimiltä pieleen.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kim.un.kim

      Ei kai ne Suomelta pois ole nuo ylisuuret liksat.

    • mullemullemulle

      Meneppä itse näyttämään, kuinka asiat hoidetaan. Onko tämä taas näitä vasemmiston avunhuutoja, että heidän eläkkeet nousee, kun Räikkönen on pois radoilta?

      Kerro nyt, kuinka se sinun elämääsi vaikuttaisi, jos Kimi poistettaisiin radoilta? Joku toinenhan ne miljoonat sitten saisi?

      Luin juuri lehdestä tilastoa noista nykyisistä hallitusneuvotteluista, joissa oli jokaisen puolueen kannanottoja, kuinka velkaa vähennetään. Ylläripylläri! SDP ja vasemmisto kannatti lisää velan ottoa, koska laina on nyt niin halpaa????

      • Edes-lyhennetään-jotain

        SDP ja Vasurit on siis Kreikan mieltä, että eihän niitä paisuvia velkoja tarvitse maksaa ikuna ja EU tulee apuun konkurssi nimisen montun äärellä.

        Mitä tulee Kimin ajamiseen tai ajamattomuuteen, jos hän olisi isänmaalinen jota sanaa Stuppeli tuputtaa, niin Kimihän antaisi vaikkapa 10 miljuunaa meidän karsimiskassaan eli valtiolle sanoen "olen loispumminut veroja sveitsin tileille pois suomen kukkarosta, nyt palautan osuuteni".


    • Eihän tuo taida vasemmiston syy olla jos Kimi tienaa miljoonia, ja asuu oliko se nyt Sveitsissä, kumma kyllä vain harva ammattilainen asustaa Suomessa, entinenkin mailmanmestari Häkkinen asustaa muualla, taitaa vieläkin tienata miljoonia, entä Selänne. No harvassa lajissa tienaa enemmän kuin Formuloissa.
      Antaa Kimin ajaa onhan hän sentään sijoittanut Suomeenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      49
      956
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      717
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe