Eli aloitin pillerit muutama päivä sitten runsaan ja epäsäännöllisten kuukautisten hoitoon mutta olen ruvennut katumaan että otin lääkkeet sillä joko kuvittelen oireet tai ne oikeasti tulivat jo nyt sillä olen hermostunut kokoajan yms.Haluan siis lopettaa pillerit joten kun aloitin ne vuodon toisena päivänä niin mitä käy jos nyt lopetan pillerit ja vuoto on jo niukentunut? jatkuuko vuoto runsaampana niinkuin ennen pillereiden käyttöä? vai jatkanko käyttöä sen viikon ajan että vuoto on varmasti tullut mutta alkaako se uudelleen jos sitten lopetan heti käytön?
Joku joka tietää!!!!
jotakinapua
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No ei kyllä kuulosta sellaiselta oireelta (hermostuminen???), jonka vuoksi kannattaisi lopettaa. Keholle pitää antaa aikaa tottua uuteen tilanteeseen.
Sitä ei voi kukaan tietää, miten sekaisin kroppasi menee, jos nyt menet pillerit lopettamaan. Ei pillereitä ole tarkoitettu tuollaiseen pelleilyyn, joten mitä vaan voi olla luvassa.
voisin tukkia sen vuodon...
Kaikilla lääkkeillä on sivuvaikutuksia. Käytin nuorempana pillereitä just runsaiden vuotojen takia. Kyllä ne niukkeni ja kun lopetin olivat taas äly runsaat. Laitatin hormonikierukan ja vuodot loppuivat kokonaan...ihanaa. pitää vain muistaa käydä säännöllisesti papakokeissa.