Luultavasti luovutamme pakastetun alkion, koska vaimo ei ole enää halukas raskauteen. Yksi poikalapsi on samasta alkiosarjasta, suloinen ja terve, kävelee ja puhuukin jo.
Vielä keskustelen, mutta aikamme loppuu pian. Onko halukkaita ottajia?
Alkio luovutetaan
11
162
Vastaukset
Olisimme kiinostuneita teidän alkiosta. Olemme naispari pääkaupunki suedulta ja vauvaa on yritetty monin keinoin ei vain ole onnistunut. Olemme 35 ja 41 vuotiaita perus terveitä naisia ja nuoremman ikäni vuoksi alkio siis tulisi minulle. Olemme olleet kohta 9 vuotta yhdessä ja elämä ihan vakaalla pohjalla. Millä klinikalla teidän alkio on? Voisitteko privana kirjoitta niin jatketaan keskustelua siellä kuitenkin kysymyksiä on puolin ja toisin. [email protected]
Aika törkeää ensin hehkuttaa että alkio luovutetaan kumminkaan asia ei sitten edennyt vastausta pidemmälle
- alkionperhe
Varmaan mennyt väärään @-_ositteeseen... Tai luovuttajat kuuluvat siihen 47 %- vähemmistöön, jotka eivät hyväksy sateenkaarivanhempia.
- ihan-selkeetä
alkionperhe kirjoitti:
Varmaan mennyt väärään @-_ositteeseen... Tai luovuttajat kuuluvat siihen 47 %- vähemmistöön, jotka eivät hyväksy sateenkaarivanhempia.
hahhahhaa, tarkoitat siihen 90 % enemmistöön joka ei lähde hölmöilemään.
Lapsi tarvitsee aina ISÄN JA ÄIDIN. Kaikki muu suunnittelu on sairasta luonnon kannalta ( lapsen tulevaisuus) ja itsekästä haaveilijoiden haahuilua ( lapsen tulevaisuus on turvattava).
- yhdenäiti
Sorry, en ole käynyt tietokoneella, kuin vasta nyt ja huomasin viestinne. Älkää nyt heti alkako minua morkkaamaan. En tiedä kuinka usein muut ihmiset käyvät lukemassa postejaan.
Ei minulla mitään vastaan ole, hyvä että uusi elämä saa mahdollisuuden. Jos ei ole alkiolle ottajaa se tuhotaan!
Kuinka tässä nyt edetään, kun Teillä on noin vihamielinen asenne- selkee-homma
Lapsia vaan vihaajille. Lastaankin vihaavat sitten. Onnellinen se, joka ei eksy ikinä sekoilijoiden elämään.
- EnsivaikutelmaEiPetä
Myy jollekin mukavammalle.
- yhdenäiti
Ei se mitään maksa, korkeintaan säilytysmaksu
- lapsetontatonttuilua
hääähhh????? puhutaanko nyt ihmis alusta? kaskun ei hoitokuluja ja matkakorvauksia sekä tulevat rokotukset mukaan. luovutetaan.. kauhealta kuulostaa anyteeksi vaan
- KotiinKasvamaan
Tottakai annetaan, ihmiskauppa on kiellettyä.. Eettisesti kestävämpää vetää ylimääräinen ihmisalkion vessasta alas vai antaa mahdollisuus elämään alkion adoptoineessa perheessä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2303272Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3552933Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,141957Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.781836Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e601748Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?591642MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,121483- 1221446
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4621360Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171330