Hannu valitsi OPETUSLAPSET

j.ä.s.e.n.t.i.e.d.o.t.e

Nyt se on sitten siinä! Aikoinaan kaikui varoitus, että vasikat, suolimurot ynnä muut syntymätyhmät jätetään rannalle ruikuttamaan, kun isot pojat ryhtyy kaupankäyntiin. Olisiko kannattanut kuunnella silloin?

"Viime viikonlopulla Kailajärvi piti asiakkailleen neljä päivää kestäneen koulutusseminaarin Kuusamossa.
- Olen valinnut partnerit, keille olen järjestelmän tarjonnut käyttöön, ja on enemmän kuin todennäköistä, että en muille mahdollisuutta enää suo."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015052119720088_uu.shtml

Uskolliset ja luotettavat saavat nyt nauttia Hannun työn hedelmistä ja vauraudesta. Muut saavat nuolla näppejään ja pureskella kynsiään. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan!

21

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • isot.pojat.hohohohoooo

      Sori nyt vaan mutta en saanut enää luettua loppuun, kun kahvit turskahti näppiksille jo tuosta lauseesta:

      "kun isot pojat ryhtyy kaupankäyntiin" :))))))))))))

      Kerrotko vielä että mikä on minimisumma sijoittaa (100 USD? 500 USD?) ja montako "partneria" on mukana tuolla minimisummalla... :DDDDD

      Voi luoja että teiltä saa aina takuunaurut !!!! ;))))))))

      • hohohohoooo

        etpä olisi voinut paremmin sanoa!! :D


      • Vähänenjemmari

        Saadana -kun polettaa ja naurattaa -kun pyörästä on kettingit poikkee päältä, samaten -kun ajeluttaa ja tuulettaa -kun autosta on kartaani veke,,, oli olii nämä niiniin hauskoja veitikoita,
        -
        Uskolliset ja luotettavat saavat nyt nauttia Hannun työn hedelmistä ja vauraudesta. Muut saavat nuolla näppejään ja pureskella kynsiään. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan!
        --Mikähän on toellinen kikan nimi, -mistä herspekasta taasen osaa poukastaa löytää kohtalonsa, -kylää siellä taasen tunnetaan sitä kohtalooonsa ivaa!


    • Samapulijuvaenpelaa

      Onkos muuten tämän lafkan jäsentiedostot vielä voimassa, eikös nettivalvonta ole vielä sitä likviritoinut, oisko näin -jotta saman pelin annetaan vielä jatkua --hyi hyi suomen valtiolle, vissiin piisaa viranomaisilla töetäää.

    • SuurAASI

      Milloin voin liittyä ja maksaa tähän mitään tuottamattomaan ja poliisit perään saavaan valuuttakuppausta tekevään ihme zoomiin ?
      Tykkään hävitä rikollisille rahat, tykkään kun viisarit heiluu ja pipsit paukkuu ja tilini tyhjenee. Proffesorit antaa lausuntoja nappipäissään ja kumisaappaat varet täynnä keltaista Panaman kanavan vettä.

    • Taskut-täynnätuohta

      Kunnon häviäjiä on aivan ruuhkaan asti, koska agrikaatit saahaan työnettyä käyntiin tupsuttamaan, rahnaa on millä hävitä joo.

    • Opetuslastenvalinta

      Kun Hanski kulki Pyhäjärven rantaa, hän näki kaksi treidaajaa, Timon, toiselta nimeltä Vyölaukun, ja hänen veljensä Humppa-Einarin. He olivat vääntämässä stop-lossia vireeseen, sillä he olivat valuuttatreidareita. Hanski sanoi heille: "Lähtekää minun mukaani. Minä teen teistä rubluuttikauppiaita." He jättivät heti MetaTreiderin virittämättä ja lähtivät seuraamaan Hanskia.

      Sieltä jonkin matkaa kuljettuaan Hanski näki toiset kaksi pösiliö, Tröllin ja hänen veljensä Fyikän, Ahkmedin pojat. He olivat yhdessä isänsä Ahkmedin kanssa polkemassa tulpatonta mopa käyntiin. Hanski kutsui heidätkin. He jättivät heti moponsa ja isänsä ja lähtivät seuraamaan Hanskia.

    • Norsunmetsästäjä

      Mikä on "vasikka"? Rikollinen, joka ilmiantaa muita rikollisia, eiksvaan. Ketkä ovat rikollisia?

    • lisääkommentti

      valkun typeriä juttuja

    • OikeitaVasikoita

      Vuorokausi näköjään ehti vaihtua jo torstain puolelle, joten toivotellaan samalla touhukasta torstaita. Meidän olisi tarkoitus päästä tänään aloittamaan peltohommat. Saapa nähdä saadaanko pellolla vielä märkyyden vuoksi mitään aikaan vai rämmitäänkö oikein urakalla. :)

      Seuraavana päivänä Laikku ja Lupiini pääsivätkin jo ulkoilemaan ja sitä seuraavana mukaan laumaan ja laitumille.
      -
      -Blac -kiitos vierailusta ja kommentistasi. Ihania nuo kaikki kolme uutta ja toki kaikki vanhatkin! Tykkään itse noista hereford-angnus risteytyksistä erityisen paljon. Meillä niitä muutama ennesttään ja toivottavasti poikivat tulevaisuudessa uusia lehmiä meidän karjaan. :)

    • kjjkjk

      Mitenköhän bisnekset ovat sujuneet?

      • PoorMan

        Kuulemani mukaan vallan erinomaisesti.
        Harmi kun ei tullut lähdettyä mukaan, vaikka mahdollisuutta siihen tarjottiin.
        Rikas mies nyt oisin, kaiken päivää laiskottelisin...

        Referenssehän tuolla Kailajärvellä näyttää piisaavan:
        "- Olin 80-luvun alussa kehittämässä Suomen ensimmäisiä pankkiyhteyskassahallintojärjestelmiä, olen ollut erityisasiantuntijana suurimmissa firmoissa, muun muassa Rautaruukilla kehittänyt erilaisia tietojärjestelmiä. IBM:lle suunnittelin ja toteutin heidän myynninrahoitusjärjestelmänsä 80- ja 90-lukujen taitteessa. Valuuttamarkkinoilla olen ollut 80-luvun lopusta ja viisisataa Suomen suurinta yritystä suurinpiirtein ollut asiakkaana."

        Vaan nuohan nyt eivät ole mitään Perseentervaajan saavutuksiin verrattuna.


      • PoorMan

        "Valuuttamarkkinoilla olen ollut 80-luvun lopusta ja viisisataa Suomen suurinta yritystä suurinpiirtein ollut asiakkaana."

        Tuopa se kiinnitti huomiota.
        Samassa lauseessa valuuttamarkkinat ja suurinpiirtein viisisataa Suomen suurinta yritystä.
        Ilimankos se KRP on salannut visusti muut kuin myymänsä 3200 jäsenen tiedot.
        Panamassahan niitä offshore-tilejä piilotellaan...


      • Todellinen.nero

        Ropootin koodikaan ei ole enää kuin ihan vähän kesken.


      • Pellesijoittaja
        PoorMan kirjoitti:

        Kuulemani mukaan vallan erinomaisesti.
        Harmi kun ei tullut lähdettyä mukaan, vaikka mahdollisuutta siihen tarjottiin.
        Rikas mies nyt oisin, kaiken päivää laiskottelisin...

        Referenssehän tuolla Kailajärvellä näyttää piisaavan:
        "- Olin 80-luvun alussa kehittämässä Suomen ensimmäisiä pankkiyhteyskassahallintojärjestelmiä, olen ollut erityisasiantuntijana suurimmissa firmoissa, muun muassa Rautaruukilla kehittänyt erilaisia tietojärjestelmiä. IBM:lle suunnittelin ja toteutin heidän myynninrahoitusjärjestelmänsä 80- ja 90-lukujen taitteessa. Valuuttamarkkinoilla olen ollut 80-luvun lopusta ja viisisataa Suomen suurinta yritystä suurinpiirtein ollut asiakkaana."

        Vaan nuohan nyt eivät ole mitään Perseentervaajan saavutuksiin verrattuna.

        >>"- Olin 80-luvun alussa kehittämässä Suomen ensimmäisiä pankkiyhteyskassahallintojärjestelmiä, olen ollut erityisasiantuntijana suurimmissa firmoissa, muun muassa Rautaruukilla kehittänyt erilaisia tietojärjestelmiä. IBM:lle suunnittelin ja toteutin heidän myynninrahoitusjärjestelmänsä 80- ja 90-lukujen taitteessa. Valuuttamarkkinoilla olen ollut 80-luvun lopusta ja viisisataa Suomen suurinta yritystä suurinpiirtein ollut asiakkaana."

        Kailajärvi kohottaa häntäänsä näillä työkokemus jutuillaan. Todellisuudessa hän ei tehnyt mitään it-alan töitä, mutta käynyt kansanopistossa yhden atk-kurssin.

        Kailajärven liiketoimintaosaaminen on sitä, että hän perusti aikoinaan tissibaarin Ouluun. No, koknurssiihan se meni ja Kailajärvelle jäi satojen tuhansien velat maksettavaksi.

        Puhelahjoja kailajärvellä on. Hän osaa puhua täyttä puutaheinää hyivn vakuuttavasti kuin Donald Trum ikään. Sikäli hänellä olisi voinut olla politiikassa menestymisen mahdollisuuksia ennen kuin ryhtyä rikolliselle uralle.


      • Roboottivalmis
        Todellinen.nero kirjoitti:

        Ropootin koodikaan ei ole enää kuin ihan vähän kesken.

        >>Ropootin koodikaan ei ole enää kuin ihan vähän kesken.

        On kuulemma koodi jo valmis.


      • Pipsit.pussiin
        Roboottivalmis kirjoitti:

        >>Ropootin koodikaan ei ole enää kuin ihan vähän kesken.

        On kuulemma koodi jo valmis.

        "On kuulemma koodi jo valmis."

        Onko ropootti siis jo nyt ihan oikeasti valmis? joko kohta päästään rupluuttamaan miljuunia?


    • Mmmny

      Voitko nimetä ne "suurinpiirtein" 500 yritykset veikkoseni

    • FXspermatykki

      Spermaa rubluudetaan Thaimaassa kuten ennenkin.

    • Mulatti

      Ei taida nero kiinnostaa evvvkkk

    • Remppareijo

      Otti läxx. Mutta minne nösjöh tekemää rempan loppuu.????? Tä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      182
      22389
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      78
      9599
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      42
      7591
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      84
      6385
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      188
      6086
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      48
      5082
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      115
      4740
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      105
      4466
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      94
      2185
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      82
      1469
    Aihe