Ja tästä eteenpäin onkin vain lisää jäähtymistä ja lerpahdusta taas luvassa. Kevät petti muulit.
ps. Huhtikuun työttömyysaste oli 10,3 prosenttia.
ps. Huhtikuun työttömyysaste oli 10,3 prosenttia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
asuttava se on jossain kuitenkin ja korot matalalla eikä lainakaan ole enää kuin kolmannes jäljellä.
Tuossa vaihtoehto. Kuluttajahintaindeksi lerpahtaa, mutta vuokrien nousu on pönäkkää ja vääjäämätöntä.
http://stat.fi/til/asvu/2015/01/asvu_2015_01_2015-05-08_tie_001_fi.html
Sinulla on tullut kirjoitusvirhe. Hinnat laskivat alustavien tietojen mukaan 0,3 prossaa pk-seudulla.
Aika merkityksetön muutos kaiken kaikkiaan. Katsotaan sitten kun Q2 -luvut tulevat.
Helsingissä nousu muutamassa vuodessa 15%. Kyllä vuokrakuoriaista harmittaa samalla kun tuskailee yhä kohoavien (ikuisesti) vuokrien kanssa.
Mutta silti joka vuosi on rommattu -70%. Ja korot ovat lähes 20% luokkaa.
Kummallista, miten sitä silti jaksaa maksaa noita lainoja pois (tai no, ei oikein jaksa kun on korko niin matalalla).
Tässän listassa näkyy pk-seudulla hinnat pudonneet 1,3 %!!!!
http://www.stat.fi/til/ashi/2015/04/ashi_2015_04_2015-05-27_tau_001_fi.html
Tuota... Siinä kyllä lukee aika selvästi -0,3%. Ja vieläpä indeksi, ei hinta.
Et kai erehdy tuijottamaan indeksin kuukausimuutosta?
Joidenkin ymmärrys ei riitä tilastojen lukutaitoon. Niitä tyyppejä on tällä palstalla paljon. Jotenkin vaan saavat tällaisetkin tyypit peruskoulun päättöpaperit käteensä.
kyllä pankin välittäjä rotta tietää :D
trollaa työn puolesta :D
Aijaijai kun hinnat rommaa komeesti. Muulit ovat palstasta päätellen katkeamispisteessä sopeutusruoskan paukahdellessa selkänahkaan. Odottelemme kun hedelmät kypsyvät ja putoavat syliin.