Koska multaa?

Koska Tornin alta saa ostaa hyvin kalkittua, seulottua ja syvältä maaperätutkittua multaa, koska muutahan rahanarvoista ei sitten Kirstulan kalliilta tontilta ole sen koommin löytynyt?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

torin alus on vanha hautaus maa sihen ei saa koskea voi vaikka rutto levitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuomenPellepiste kirjoitti:

Koska Tornin alta saa ostaa hyvin kalkittua, seulottua ja syvältä maaperätutkittua multaa, koska muutahan rahanarvoista ei sitten Kirstulan kalliilta tontilta ole sen koommin löytynyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu