Minkälaisia urakoitsijoita käyttää?
Rock Kivitalot- uskaltaako luottaa
13
384
Vastaukset
- erkkiPKS
Ei käytä minkäänlaisia kun ei toimitakaan mitään. Eikä käyttäisi muutenkaan, kun ei itse urakoi. Ovat vain tavarantoimittajan roolissa. Kivitalopuolella on muutenkin todella vähän toimijoita, jotka hoitavat sekä materiaalitoimituksen, että urakoinnin... Jos pieniä rakennusliikkeitä, jotka gryndaavat pääasiassa, oteta huomioon.
Taitaa tämä rock olla muutenkin huonossa jamassa, joten itse tilaisin joltain muulta toimijalta homman - Nettitietää
Erittäin päteviä ja ammattitaitoisia urakoitsijoita suosivat.
- huuhaaporukkaa
Tarkoitat varmaankin suosittelevat, sillä he eivät urakoi itse... Eivät taida edes kyetä vaikka haluaisivatkin. Kiinteistövälittäjiä ja muita koijareita firma täys. On oikeitakin kivitalotoimittajia, joten miksi pitää näiltä huuhaa porukoilta mitään tilailla edes?
- Sulovilen
huuhaaporukkaa kirjoitti:
Tarkoitat varmaankin suosittelevat, sillä he eivät urakoi itse... Eivät taida edes kyetä vaikka haluaisivatkin. Kiinteistövälittäjiä ja muita koijareita firma täys. On oikeitakin kivitalotoimittajia, joten miksi pitää näiltä huuhaa porukoilta mitään tilailla edes?
Kun saa halvalla........
- Äläuskohuijaria
Paskat mitään halvalla saa... Kirjoittelevat vaan paperiin mitä sattuu, niin eiköhän simppeli rakentaja oleta saavansa halvalla. Ovelia kettuja ovat ja ongelmia ostat jos jotain niiltä ostat. Ja takuut voit unohtaa.
- 12453147
En käyttäisi ko yritystä
- kallu62
Nyt kyllä kannattaa jokaisen rakentamista edes harkitsevan mietti osto-osoite tarkkaan. Näit Rockin tyylisiä halpisfirmoja tulee välttää viimeiseen asti. Rakennustarvikkeet ja työ maksaa 5% sisällä aina saman verran. Se mikä maksaa on sähläys. Sitä välttääkseen kannattaa ostaa kokeneelta toimijalta ja maksaakin tuo ehkä 5% kalliimpi hintakin... niin ja valita toimitus aina yhdellä sopimuksella suunnitteluineen, asennuksineen ja määrävastuineen.
- jaajämeräävai
Ja maksaa jollekin Jämerälle ylimääräistä siitä, että hoitavat asioita jotka vähänkään viitseliäs rakennuttaja osaa itsekin hoitaa, kuten laskea määriä ja käyttää puhelinta? Kyllä pitää sen verran viitsiä jos rakentamaan rupeaa... Muuten kannattaa ostaa valmis talo.
- talonteettänyt
jaajämeräävai kirjoitti:
Ja maksaa jollekin Jämerälle ylimääräistä siitä, että hoitavat asioita jotka vähänkään viitseliäs rakennuttaja osaa itsekin hoitaa, kuten laskea määriä ja käyttää puhelinta? Kyllä pitää sen verran viitsiä jos rakentamaan rupeaa... Muuten kannattaa ostaa valmis talo.
Harvalla omaa taloa hankkivalla on minkäänlaista kokemusta rakentamisesta joten kannattaa käyttää avuksi ihmisiä jotka tekevät sitä työkseen. Sen ajan kun soittelisi ja selvittelisi itse muiden aiheuttamia sotkuja voisi sen sijaan keskittyä omaan leipätyöhönsä minkä itse hallitsee. Esimerkiksi hammaslääkärin kannattaa tehdä mieluummin juurihoitoja kun soitella pikkuasioita pitkin Suomea (ja Viroa). Niin siinä kuitenkin käy että saman hinnan lopulta maksat vaikka hyväksyisit halvimman tarjouksen.
- rockisdead
Eiks tää rock menny jo kerran konkkaan... milläs y tunnuksella ne nyt peuhaa?
- Eirokkaa
Rock kivitaloyhtiön takana on pelkkiä huijareita ja kusettaja kiinteistönvälittäjä, erkoinen kombo.
- Eiluottoanoille
Kannattaa joo tarkistaa taustat. Hauskalla Akuankkamarkkinoinnilla ei ole rakentamisen kanssa mitään tekemistä. Karhukoplaa se vaan on toi rokkiporukka
- Vissionnäin
Vanhaa Ikaalisten tehtaan haisevaa ja kostunutta Siporexia yrittävät hyväuskosille kaupata muka halvalla. Rakenneosat vajaavaisia ja muitenkin toiminta melko villiä. En tuohon mopoon sijoittaisi rahojani
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082475
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401624Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1411276Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2911073Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3141036Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe561012Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen22965- 55926
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19804Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58783