Vierasystävälliset hotelli Phuketin saarella

PanenKunPanettaa

11

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Khopkunkap

      Nyt loppui lakanamaksut. Kiitos.

      • tänxtänx

        1000THB säästö vrk Kiitos


      • omatoiminen

        Noin 800€ säästö kuukauden reissulla kun osaa valita guest friendly hotellin.


      • toiminäin

        Jos hotellin kuuluu aamiainen hintaan niin varaa huone kahdelle niin ladykin saa aamiaisen. Saman hintainen huone on asuu siinä 1 tai 2. Toisin kuin pakettimatkalla.


      • RathertravelByOwn

        Se on törkeää tuo miten matkatoimistot lisäävät sen parisataa huoneen hintaan yksinmatkaajille. Netistä kun ostaa se huone maksaa sen saman asui siinä yksi vai kaksi. Kysyin sitä Aurinkomatkoilta vuosia sitten sanoivat sen johtuvan toimistokuluista. Bullshit sanon minä. Yli kaksikymmentä vuotta vain omatoimimatkoja ilman mitään ongelmaa. Kuukauden reissun saa samaan hintaan mitä valmismatkan kaksi viikkoa saman tasoisissa huoneissa. Valmismatkalaiset maksavat niistä heidän hotelleissa olevista kokoustiloista ja kampaamoista ja muista turhakkeista. Mihin lomilla hotellissa olevia kokoustiloja tarvitsee?


      • NinajaSepi
        RathertravelByOwn kirjoitti:

        Se on törkeää tuo miten matkatoimistot lisäävät sen parisataa huoneen hintaan yksinmatkaajille. Netistä kun ostaa se huone maksaa sen saman asui siinä yksi vai kaksi. Kysyin sitä Aurinkomatkoilta vuosia sitten sanoivat sen johtuvan toimistokuluista. Bullshit sanon minä. Yli kaksikymmentä vuotta vain omatoimimatkoja ilman mitään ongelmaa. Kuukauden reissun saa samaan hintaan mitä valmismatkan kaksi viikkoa saman tasoisissa huoneissa. Valmismatkalaiset maksavat niistä heidän hotelleissa olevista kokoustiloista ja kampaamoista ja muista turhakkeista. Mihin lomilla hotellissa olevia kokoustiloja tarvitsee?

        Tämä nyt ei aloitukseen kuulu mutta kirjoitan kuitenkin. Tapasimme mieheni kanssa vanhat naapurimme sattumalta Katalla pari vuotta sitten. He olivat valmismatkalla ja me omatoimimatkalla. He tulivat eräs iltapäivä vierailemaan hotelliimme. Ensimmäinen kommentti -onpa teillä paljon suurempi huone kuin meillä-. Hintaerokin oli yli 700€ edullisempi kuin heidän matkansa. Hotellien välimatka oli alle 200m. Mutta jokainen tavallaan.


    • matkaasuunnitteleva

      Finskillä on nykyisin suoria lentoja Phukettiin. Ei enää mitään järkeä maksaa ylihinnoiteltuja pakettimatkoja, kun suoralla lennolla pääsee ja hotellivalikoimaa löytyy.

      • NäinkinJoshaluulauantai

        Myös Suvarnabumin kautta helpolla pompulla pääsee. Samalla lipulle kaksi AY lentoa. Suunta lentojen yhteisaika alta 13 tuntia suunta ja pääsee jokapäivä


    • haahuilija01

      Meinasin ottaa phukettiin parin viikon pakettimatkan. Paljonkos tavalliseen hotelliin joutuu maksamaan ylimääräistä jos saa "hurmattua" yö seuraa itselleen ja meinaa tuoda hotlaan?

      • EiVierasMaksuja

        Moniin hotelleihin ei mitään varatessasi ilmoitat 2 henkilöä maksaa saman kuin 1 henkilö. Avaa aloittajan linkki.


    • mualimanlopunmeininki

      Kunnon suomipojalla on yleensä 4 huonetta yhtäaikaisesti ja niissä eri oppaat käyttötarkoituksen mukaan.

      Jos alkaa tuntua kalliilta, lukekaa Suomen lehdistöä kuinka kepukokkarit jakaa Amaliain oppaille rahanpaskaa ympäri ählämistöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      213
      6782
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      306
      4734
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      143
      3616
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      115
      3434
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      67
      3405
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      49
      2876
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      263
      2676
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      83
      2449
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2366
    10. Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?

      Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk
      Tv-sarjat
      101
      1951
    Aihe