Oon vasta 16 v ja haluan lapsen, onks tää huono idea?:( Seurustelen kyllä ym.
Haluaisin hoitaa lapsia ja leikkiä, ulkoilla ja rakastaa heitä :) Äääkkkkk!!! D:::
HALUAN LAPSEN!!!!
3
131
Vastaukset
- Tuoreäiti
En kyllä suunnittelisi raskautta vielä tuossa iässä. Kannattaa opiskella joku ammatti ensin. Jos tykkäät lapsista kovasti, opiskele vaikka lähihoitajaksi ja suuntaudu lapsiin. Sitten valmistumisen jälkeen hommaat ne omat lapset. Vahinkoraskaus olisi toki eri tilanne. Kyllä sä varmasti lapsen kanssa pärjäisit jo nytkin, mutta on tosi rankkaa opiskella ammattia samaan aikaan kun kasvattaa pientä.
- kolmenäiti
ei kannata vielä tuossa iässä. Lapsen hoito on raskasta ja, jos seurustelukumppanisi toive ei ole tulla isäksi, niin jäät pian yksin lapsen kanssa. Kannattaa käydä koulut ja olla töissäkin vähän aikaa.
- gkdkdldkk
jep ehdottomasti sun kannattaa hakeutua opiskelee alaa nyt. Se voi lievittää vauva kuumetta vähän alkuun ja jos vauvakuume vielä jatkuu sittenkin, niin sitten sulle onkin kertynyt niistä ihan ammattilaisen tietoa ja kokemusta ja oot tullu täysi-ikäiseksi niin sitten eiku omaa vauvaa yrittämään jos siltä tuntuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999889Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567765Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515253HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1344915Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592