Mua ärsyttää kun mun rintojen kuppikoko on 70E ja kaikki vaa tuijottaa mun rintoja. ÄRSYTTÄVÄÄ! Mitä mun pitäis tehä? Oon yrittäny käyttää löysiä paitoja ettei rinnat erottuis melkee ollenkaa. Sitten mua myös harmittaa liian isot nännit.. Olen kaiken lisäksi hirveän ujo ja arka, enkä tykkää huomiosta. Haluan eroon mun rinnoista!
Liian isot rinnat ja nännit
70E
1657
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
onksul kik tms?
Ei ole eikä pojat kiinnosta. Olen ujouteni ja arkuuteni lisäksi lesbo.
Olen siis 14v
Minusta tuntuu että rinnat pilaavat elämäni.. Pitäisi varmaan tehdä itsari. En yksinkertaisesti jaksa kavereitteni vinoilua rinnoistani enkä myöskään jaksa kun pojat tuijottavat. Pääsis ainaki pois kärsimyksestä, ku tekis itsarin.
Hyvä ihme sentään tätä nuorisoa. Rintojen takia itsari???? Ööö... Jos rintojen koko tuntuu elämän suurimmalta ongelmalta ja syyltä tehdä itsari, nii pitäs miettii kaks kertaa mikä on oikeasti hirveää, millaiset asiat oikeasti ovat suuria ongelmia. Rintojen koon ei pitäisi olla kenellekään niin merkittävä asia. Joten sanon ja toivon että älä tee mitään, opettele tulemaan rintojen joista useat haaveilevat kanssa toimeen ja että ajan kanssa tuokin ongelma alkaa tuntua pienemmältä aikuistut ja kohtaat elämässäsi suurempiakin ongelmia ja tajuat ettei rinnoilla ole niin väliä. Kyllähän isoissa rinnoissa on huonot puolensa, voi tulla selkäkipuja ja katseet ja rintojen saama huomio voivat ahdistaa mutta syy itsariin ne eivät todellakaan ole. Ja suurin osa voi vain haaveilla isoista rinnoista, huonekin puolineen isot rinnat ovat yhä suurimman osan unelma. Jos nyt vielä aikuisena päästä rintasi tuntuvat ylitse pääsemättömältä ongelmalta niin ainahan voit käydä pienennys leikkauksessa. Toivottavasti ajan kanssa tämä ongelma alkaa tuntua pieneltä.
Pilailetko? Minulle on sattunut elämässä kaikkea pahaa, ja nämä ylisuuret rintani ovat viimeinen niitti. Kun olin vasta 3v niin äiti lähti oman käden kautta ja isä on edelleen masentunut. En sanonut että liian isot rinnat olisivat ainoa kamala asia elämässäni. Joten minulla on monta syytä tehdä se itsari.
Voit käyttää urheiluliivejä ne litistävät rintoja. Tai sitten keräät itseluottamusta ja oot ylpeä rinnoistasi jotkut saattavat jopa kadehtia niitä.
Mistä niitä urheiluliivejä voi ostaa?
Urheilukaupoista ;) Esimerkiksi stadiumista, Sportiastaja Intersportista löydät varmasti hyvät urheiluliivit. Ne saattavat maksaa 20-50€ mutta ovat yleensä laadukkaat :)
- Näkee että on lesbo
- sulkee selaimen
t.kiimainen poika 15v
haistakaa kaikki paska
Kiitti avusta mä harkitsi uudelleen ja uudelleen ja uudelleen ja uudelleen ja uudelleen ja mun elämä on kuitenkin aika hyvin mallillaan! Ku koti on ja nii ni voihan sitä käydä myöhemmin kauneusleikkauksessa
lopeta esittäminen. Et ole minä. Teen kuitenkin itsemurhan.
Kyllä rintojen kanssa oppii elämään. Aika parantaa :). Lesbo kun olet niin kyllä ne muutkin lesbot rinnoista varmaan tykkää. T:15V poika d:
Huijasi teitä koko ajan. Todellisuudessa olen 13v poika jolla on tylsää
Lopeta esitys. Olen kyllä tyttö. Miksi olet noin inhottava? En enää katso tätä keskustelua.