Noten penkki

aaaaaaaaaa

Selkä tulee kipeäksi lyhyenkin ajon jälkeen. Pystyykö penkin modaamaan paremmaksi tai vaihtamaan kokonaan?

5

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Selvähän

      se kun selkänoja muistuttaa lusikkaa. Itsellä kävi jo koeajolla selväksi ettei meistä tule yhdessä kulkijoita, eipä Notessa muuten isompaa moitetta löytynyt 1,6 koneella aika pirteäkin, no tavaratila saisi olla isompi ja penkit kaadettuna tasapohjainen. Valinta osui sitten Citroen c 3 picassoon, on ehkä mukavampi käytössä ja kone ainakin yhtä puhdikas kuin Notessa. Kyllä sen penkin taitaa joutua kokonaan vaihtamaan, ellei keksi selän ristille jotain irtotyynyä.

    • autonero

      Ole onnellinen, jos olet pystynyt ajamaan Notella niin pitkän matkan, että selkä on tullut kipeäksi. Tehtaalla ajateltiin, ettei penkillä ole niin väliä, kun auto kestää parhaimmillaan noin 25 kilometrin ajon ennen pysähtymistä tai kaikkien varoitusvalojen syttymistä. Ne joutuu nyt huonontamaan moottoria entisestään, ettei tarvitse investoida kunnon istuimiin.

    • totennötterö

      vaihda tilalle mummon vanha saunajakkara. sekin on mukavampi kuin noten vakiojakkara

    • suhmuraan

      Ihme muhkuroita kinkit väsää eiks pitäs olla joku kansainvälinen luokitus jakkaroissakin?

      • Satakiloinenlyhyt

        Laita muutamaeuro lisää, jolloin penkkien laatu paranee. 20000€ saat hyvän,lisävarusteisen Noten.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      192
      13099
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      355
      12264
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      283
      6609
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5367
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      209
      3886
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      180
      3695
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2773
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      180
      2532
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1952
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1814
    Aihe