Moi!
En tiedä mihin spiritismin kautta saa yhteyden, mutta olen ymmärtänyt, että tämän palstan kautta saisi yhteyden kivaan tyyppiin nimeltä Pelle Hermanni, joka omistaa valtaisasti lautapelejä ja auttaa ihmisiä kadonneiden pelisääntöjen kanssa.
Kokeilenpa siis! Puolisoni toi kirpparilta Crazy Bomb-pelin ja kertoi, että se on yksi hauskimpia pelejä maailmassa. Hän tosin oli lapsi pelatessaan joten saattaa olla, että mieli on nyt muuttunut. Pitää päästä testaamaan, joten ohjeet tarvittaisiin.
Pystyisiköhän Pelle (tai miksei joku muukin) auttamaan? Sähköpostiosoitteeni on saturnine(a)iki.fi
Kiitokset ja hyvät viikonloput kaikille peli-ihmisille!
Kalle
Crazy Bomb-peiin ohjeet
Caleb
1
381
Vastaukset
- pellehermanni2
Hyvä yötä Caleb.
Ohjeet matkalla. Toivottavasti saat ne auki.
Ja nyt muistelemaan vanhaa hyvää aikaa kun miehet oli rautaa ja laivat puuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887