Spetsnaz joukot käyttää pistooleissaan stropo-valoa, mikä on stropo-valon tarkoitus, onko se vaan luoda pidätettävälle kaaosmainen kuva?
Spetsnaz Moscow Region
9
175
Vastaukset
- Stropooo
Stropolla voidaan valaista kun raiskataan naisia, vanhuksia ja lapsia.
- Rektumraider
Stropolla saa myös valoa sinne minne aurinko ei koskaan paista senkin höpsöliini.
- specialF
Kyllä noiden spetsnaz-joukkojen sekä muiden maiden erikoisjoukkojen toiminnasta näkee että koulutettuja ovat sillä eivät juurikaan ylimääräistä operaatiossaan sinkoile kuten näkee YouTube-videoissa joidenkin ns. tavispoliisen toimintaa kuinka eivät oikein tiedä mitä tehdä esim. sellaisessa tilanteessa jossa joutuvat käyttämään asetta.
Myös hävettää tilanne jonka näin YouTubesta kun Virolainen torimyyjä käyttäytyy aggressiivisesti poliisia kohtaan kauppatorilla Helsingissä, olikohan sienimyyjä tms. kyllä oli Suomen poliisi hieman avuton ja otteet oli aika surkeat vaikka poliisia oli kaksi ja pian enemmänkin, hyvin vaikeaa oli miehen haltuun otto.- reikärysässä
Kyllä tuolta Venäjältäkin löytyy sellaisia poliiseja jotka pidätystilanteessa toimii kuin olis sirkuspelle pidättämässä pikkurikollista, eräässäkin videossa pikkurikollinen ohjattiin samaran takapenkille ja huippupoliisit asettuivat etupenkeille lähteäkseen kuskaamaan pikkurikollista "kamarille" niin eivät ehtineet laittaa samaraa tulille kun pikkurikollisen kantapäät vilahti nurkan taakse heh..lienee jäänyt lapsilukko pois päältä!
- specialF
Ihmettelen miksi vielä osa noista spetsnaz-joukoista käyttää makarov-pistoolia? Luulisi olevan parempiakin vaihtoehtoja.
Näyttää olevan tikarin tyylinen veitsikin joidenkin spetsnazien varustuksessa.
Spetsnazejahan on poliiseillakin eri yksikköjä, on GRU-spetsnazit, OMOH...sekä armeijan spetsnazit ym. - specialF
Spetsnazeilta löytyy myös rynnäkkökivääri jolla voi ampua nurkan taakse tähdäten.
- specialF
specialF kirjoitti:
Ihmettelen miksi vielä osa noista spetsnaz-joukoista käyttää makarov-pistoolia? Luulisi olevan parempiakin vaihtoehtoja.
Näyttää olevan tikarin tyylinen veitsikin joidenkin spetsnazien varustuksessa.
Spetsnazejahan on poliiseillakin eri yksikköjä, on GRU-spetsnazit, OMOH...sekä armeijan spetsnazit ym...podrazdelenija SPETSialnogo NAZnatsenija.
Tiedustelupalvelun OSNAZ
Sisäministeriön erikoispoliisijoukot OSNAZ MVD
Armeijan tiedustelupalvelun SPETSNAZ GRU
Spetsnaz-tunnus on hihamerkkinä mustan lepakon hahmo.
Tuossa faktaa, stropovalosta makaroviin ja mustaan lepakkoon. - specialF
Nuo OMONin (OMOH) joukot on todella kovakouraisia verrattuna spetsnazeihin, suorastaan kiduttavat hakkaamalla kiinni otettuja pampuilla ja potkivat, hakkaavat päähän, selkään, käsivarsiin, hartioihin, sadistisia luonteeltaan. Spetsnazit käyttävät vaan raakaa voimaa ja ääntä reilusti niin että kiinni otettavalla ei ole mitään mahdollisuutta vastarintaan.
- spetsnazworks
Olisikohan noissa youtube-videoissa tuo stropovalo siitä kun videokameralla kuvattu hämärässä niin kuvien määrä niin vähäinen että alkaa valokin läpättämään? Voisiko olla niin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2046498Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p2684417"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1423575Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1103393Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m573382Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492866Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2442462Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.752427- 252356
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941