Eli siis oon 16-vuotias tyttö, joka on aika hukassa tällä hetkellä. Asiat jotka vaivaavat ovat mm. poikkaystäväni jota en näe useasti, koska hän asuu eri paikkakunnalla. Lisäksi hänellä on myös paljon ongelmia kuten huumeet ja hän asuu laitoksessa. Näemme yleensä kun hän on kotilomilla ja silloin riitelemme aika paljon ja yleensä koska hän suuttuu jostai aivan pikkuasiasta. Suuttuessaan saattaa hajottaa paikkoja. Lisäksi hän on kohdellut muutenkin minua epäreilusti. (Pakottanut mm. Seksiin.) Lisäksi minulla on vain yksi hyvä ystävä kenen kanssa voin viettää aikaa, eikä hänkään ehdi kokoajan seuranani olmaan. En pidä yksinolosta joten tämä vaivaa aika paljon. Olen ehdottanut monille hyville kaveriehdokkaille tapaamista, mutta se jää vain puheeksi. Kärsin myös huonosta itsetunnosta. Olen viilellyt joskus, mutta en enää ole tehnyt sitä pitkään aikaan. Kyselkää lisää jos jäi epäselväksi, omia kokemuksia, neuvoja sekä vinkkejä tähän otetaa myös vastaan!
Apua mulle!!
Yksinäinen98
3
<50
Vastaukset
- 43254355
Sellainen poikaystävä, joka käyttää huumeita, istuu laitoksessa ja pakottaa seksiin ja on vieläpä väkivaltainen on todella huono poikaystävä. Suosittelen heti uudelleenarvioimaan suhdettanne. Yritä parantaa kaverisuhteitasi kompensoidaksesi.
- bioveena
Samaa mieltä edellisen kanssa olen aika ikävä poikakaveri tuollainen.
Valitan, ei sinun itsetunto taida ainakaan parantua tuollaisella poikaystävällä. Oletko ajatellut mennä ammattiauttajan juttusille?
- foley
Unohda tuollanen poikaystävä,ansaitset parempaa.Olisko jotain harrastusta mihin liittyä,sieltä vois saada kavereita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016259
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814839Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1003101Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302932Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262165Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191546Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371111Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921110Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311036- 48804