Mitäs kuuluu? Onks hyviä vitsejä kerrottu viime aikoina vai onko elämä muuttunut ihan ilottomaksi sielläkin päin.
Jämsä-Jämsänkoski-Koskenpää
25
643
Vastaukset
- kärpäslätkä
Siinähän se menee,akasta kärpäsiä lätkiessä.
- gaygaygay
Ei olenkaan. Reipasta Gay meininkiä oinaslammen rantamilla.
- Normaalimpi
Ihmeellinen "esiintulohalu" forumeissa noilla ruskean reijän ritareilla. Eivät osaa edes hävetä.
Ne pitäs työntää kaappiin takaisin ja avain sinne Oinaslampeen... - sunbeammies
Gayhommia myös täällä.Vaimolta salaa.Haluaisin transun leikkikaverikseni.
- Hupia
No johan on jutut! Oi niitä aikoja, kun vielä osattiin kertoa niin nasevia vitsejä, että ne naurattavat vieläkin. Niiden kertojat eivät unohdu ikinä. Vieläkö sellaisia löytyy? Kärpäslätkä paras tähän mennessä.
- cortinamies
Minä paskoin uusiin housuihin kesken kauppareissun.Haju oli hirvee.
- KurenauhakoVenynyt
Siinäs näitte, "hinttihommien" seuraukset...
- rupureikäparty
Tänään vois oinaslammella pitää gay partyn. Fetissejä yms.
- marko12
Gaytemppurata olis magee.Palkintona voittajalle gay tarvikkeita.Joooo!!!Yritetään järjestää!!!Myös ns heterot mukaan!!!jos eivät muuten osallistu,niin esim.pisteiden laskentaan
- TonkiHotte
Hyvä hyvä! Ja pääpalkintona vaikkapa vuoden HIV-lääkkeet, minäkin tulen. En osallistu temppurataan, mutta tulen äärimmäisen terävän lihakirveen kanssa. Minä kun tykkään enemmän noista Jämsänkoskelaisista kauniista naisista!
- Affena
No paljonkos niitä hepinpätkiä rannoilta löytyi gay-temppuradalta onkimiesten iloksi?
- fomoco
Muistelin yhtä taunusmiestä.....meidän piti harrastaa gayhommia taunuksessa kesäyössä.Ei onnistunu,se ryökäle oli käyny kiksautteleen naista oinaalan rannassa.Ei sit jaksanut mun kans enää.
- vaipathousuissa
Olipa cortiina mies gay kavereineen melkoisen radan loihtineet.ei kuulemma edes hyttyset häirinnyt.
- Hupia
Non niin ruskean reiän ritarit nyt riittää! Nämä eivät ole hyviä vitsejä eivätkä edes hauskoja. Jätetääs ne alapäät nyt kertakaikkiaan rauhaan. Löytyykös sieltä korvien välistä jotain hauskaa kerrottavaa.
- anustappi
Kyllä sitä nyt moralisoidaan.. ittekin pyörit liukkarituubi kourassa pikin lammenrantoja.
- kelkt
Mitä eroa on Timo Soinilla ja lyhtypylväällä? -lyhtypylvään päässä on valoa.
- kenttiläinen
Millanen cortinamiehen gaytemppu rata oli?En päässyt mukaan ku akalle lupasin että mökille mennään.Oliko transu juttua mukana?
- Hupia
Koskenpäällä oli sunnuntaina todella mukavaa. Aurinko paistoi, letut maistui ja vitsit lensi. Mukavia ihmisiä keskusta pullollaan. Jämsässä oli hiljasta, teki mieli ihan kiljasta: menkää loputkin Koskenpäälle.
- kikkulilla
Ennemmin vaikka välillä homona kuin toisen haaskalla ja kovasti se maittaa koville miehille toisen kikulin taskukin.
- kunmepoikienkaa
eiköhän jätkät viel ennen talvee oinaslammelle...
- pölöpölö77
Ei paljo naurata!
- Seonvaanniin
Samaa kun aina...
- kukkiaikkunalla
Mummulan mäellä lapsena kirmattiin. Aika oli silloin hauskaa niin. Auringon loisteessa mansikat maistui. Pienessä keittiössä letuset paistui. Illat hämärän hyssyssä istuttiin. Savusaunan nurkalle tiirailtiin, jokos se unitonttu sinne hiipii. Hiljakseen kuunneltiin: tuuli puita riipii. Mummun viereen pääsi nukkumaan. Parhaimmat unet ottamaan. Se oli sitä suurinta turvallista onnenaikaa. Vieläkin muistellessa tunnen suurta taikaa. Elämänlahjaksi tämän sain. Muistojen kätköistä sen teillekin hain. Pienenä tyttönä oli hauska olla ja seikkailla mummulan kartanolla.
- Aitojoulu
Joulupukille kirjeen kirjoitin. Ruusupuskaan pirtin ikkunan alle sen piiloitin. Pienillä huopasilla lumessa piipersin. Jännittyneenä tulevaa odotin. Aamulla juoksin ikkunasta katsomaan. Kirje oli poissa! Lumessa näin isot huopasten jäljet vaan. Jännitys nousi entisestään. Onkohan pukki jo tulossa poroillaan? Kilttinä jäin odottamaan. Jouluaattona pukki toi keltakiharaisen suloisen kangasnuken ja pienen Kissa-suklaan sekä joulun tuoksun ja tunnun mukanaan. Onnen ja ilon tunteet kätkin sydämeni sopukkaan.
- Riihitonttujoulupuurolla
Vielä tavoitain joulun oikean, sen tunteen ihanan, kuin silloin lapsena. Katson silmiin pientä lasta, sieltä tuikkii tähtöset. Katson silmiin vanhusta, sieltä näen enkelin, viisauden lempeän. Katson silmiin eläintä, näen palan taivasta. Rauha täyttää mieleni ja hyvät ajatukset sydämeni. On joulu tullut kotiini.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17422323Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759532Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297510Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816350SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1826000Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot375003HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k811390