Mikä olisi paras soitin alle 90e:lla autoon? Ainut vaatimus että kännyn ja usbi tikun saa kiinni. Olisko tämä hyvä http://www.autostudio.fi/autohifi/autoradiot/pioneer-mvh-170ub-autosoitin-2015.html
Eikä taida olla mitään järkeä ostaa mitään kalliita soitinta kun käytössä on vakio kajarit eikä edes subbaria.?
Mikä autosoitin vakio kajareille?
6
450
Vastaukset
- penaliekki
On hyvä. Ei kannata kallista soitinta hankkia, ne vakiokajarit soi ihan samalla tavalla tuolla halvalla mankalla.
- mondeomies
ostat sitten vakiokajareille pioneerin tai kinkkimankan motonetistä, samalla tavalla soipi, mutta eroa tulee käytetävyydessä.. Esim mutsin romupakussa on kinkkimankka ja yksitelleen pitää biisit selata, eikä toista keskivaiheen biisejä.. Itselläni high-end vehkeet eikä mitään vaivaa, eli osta pioneer.
- Kummajuttu
Kumma kun ihmiset puhuvat "kinkkimankoista", mutta silti eivät viitsi ikinä mainita tarkemmin, että mikä mahtaa olla "kinkkimankan" merkki ja malli.
Pioneer on erinomainen merkki, mutta on niitä muitakin hyviä autostereoita kuten esimerkiksi Alpine, JVC, Sony.
- tuimis
Pioneer 370:llä saisi kännykän yhdistettyä bluetoothilla, niin ei tarvitsisi johtojen kanssa sompailla. Samalla saat handsfreen ja kännykän navigaattori huutelee auton skobeista. Hintaa vähän yli budjetin, 119€
- kelposoitinon
Muista käyttää user tilaa ja säädä ääni kohdalleen. Perusasetuksilla diskantti riepottelee korvat päästä. Kokemusta noista halvoista malleista.
- Tane-777
Homma "Urbinin Black Senitit", niin musa tulee täysin puhtaasti ja täyteläisenä. Suojaa hyvin myös kajareiden kalvoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028147Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907421Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144775Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461240