en tiedä mitä pitäisi tehdä

mietiskelijää

Tänä viikonloppuna olen sopinnut isäni kanssa että menisin hänen luokseen koko viikon lopuksi. No vähän aikaa sitten äitini valmistui merkonomiksi ja hänellä on valmistujaiset saman viikonlopun lauantaina. Asun siis äidilläni ja haluaisin jäädä hänen juhliinsa ja auttaa niiden järjestelyissä. Mutta sitten haluaisin myös mennä isälleni jota en nää kovin usein, ja viime kerrallakaan en päässyt kun hän pyysi minua viikonlopuksi kotiinsa eli en haluaisi tuottaa hänelle pettymystä.
Ja tuntuu kummin vain päätän tuotan jommalle kummalle pettymyksen :(
Kummin te valitsisitte, tai onko jotain vinkkejä?

2

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 75675556

      Jos välimatka ei ole liian pitkä niin auta juhlien järjestelyssä jonkin aikaa ja sitten lähde isällesi. Sun pitää nyt vain valita ja päättää kumpi on tärkeempi.

    • hhgfdaeaaqqwe

      Vaikka et kertonutkaab että kuinka ainutlaatuinen tilaisuus tää on isääsi tavata että tuleeko tyylii toisesta maasta käymään vai olisiko mahdollisuus nähdä esim kuukausittainkiin niin sanon mielipiteeni antamies tietojen pohjalt. Sun äitis valmistuu vaa kerta elämässään merkonomiks, vaikka näetkin isääsi harvemmin niin siihen tulee kuitenkin mahdollisuuksia myöhemminkin. et sinänsä ite valitsisin olla sen viikonlopun äitillä se tapahtuu hänelle kerran elämässä ja isääsi voit nähdä muulloinkin. Voit ilmottaaa asian isällesi silleen että samalla kun kerrot ettet pääse niin ehdotat jtn toista kertaa niin ei tunnu isästäsikään pahalta eikä hän luule että välttelet hänen tapaamistaan. Vaikka itsehän sinä tiedät mikä on sinulle tärkeämpää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      277
      2551
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1824
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      29
      1666
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1608
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      56
      1532
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1386
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1268
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      75
      1068
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    Aihe