Tehkää niitä kotihommia kotona viikkorahan edestä. Minun kahden sisareni lapset ansaitsivat ihan pienestä pitäen viikkorahan siivoamalla kotona. Sehän olisi äidillekin sydämellinen asia ja varmaan olisivat kiitollisia teille.
Viikkorahan eteen
2
92
Vastaukset
- hggfdsaaaaawa
Hyvä idea, ei vaan toimi kaikilla. Aika useilla on sillee et kotitöit tekemäl ei saa rahaa, vaan ne kuuluu tavallisiin hommin joihin kaikki osallistuu perheessä. Näin esim minulla ja suurimmalla osalla kavereistaki.
- notervve
Naurettavaa, että nuoret pitää patistaa niinkin peruhommiin kuin roskien vientiin ja tiskikoneen tyhjennykseen RAHALLA. Kasvattaa nuorista patalaiskoja ja avuttomia. Itsekin olen nuori vielä, 18v, en vain ymmärrä sitä avuttomuuden määrää kun mitään ei edes kunnioituksesta vanhempia kohtaan voi tehdä ilman palkkaa.
Se taas on ok, jos maksetaan vaikka ikkunoiden pesusta ym. raskaammasta urakasta.
Saan kuussa 20e, usein kyllä noin 50e päälle. Siivoan, tyhjennän tiskikoneen, pyykkään ja kotitöiden lisäksi minun oletetaan hoitavan opiskeluni ja esim. seiskoja ei oikein hyväksytä. Olen syksyllä abi. Kunhan hoidan elämäni, mua tuetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315926- 393892
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833333- 122798
- 292252
- 122217
- 1621916
- 191572
- 1051372
- 251283