Eikö Pekkarisen peruukki harmaannu

koskaan? Kyllä tuon ikäisen miehen perukki pitäis päivittää!! Muutenkin naurettava pehko. Mies olis paljon miehekkäämmän näköinen kaljulla. Vai rupiako siinä onkun vuosikymmenet käyttänyt samaa pehkoa?Onko kukaan nähnyt Pekkarista ilma peruukkia? Sama kuin Veltto Virtasen baskerihommeli.
27421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Mauri on pitkänlinjan valtiomies,ei nährä sitä pää paljaana.
Ei lähre peruukki päästä vaik mies hankeen nakattais.

Äänestä
  • Juuri mietin tuota, olisipa poliisi, joka Mauria riepotti, antanut tukkapöllyä :D

    Äänestä

Kyllä on odotettavaa ja hallituksen tuleva päätös, että pekkari-istuke-peruukki tullaan värjäämään harmaaksi, yhtä harmaa tulee olemaan hänen naamansa, ennen hallituskauden päättymistä. Maurilointi pekkarointi suhmurointi on päättynyt.

Äänestä

Tiedä vaikka pekkarinen jonakin päivä ilmestyy kaljuperuukki päässä lankattu kiiltäväksi säteilevänä voi puolue toverit peilata itseään.

Äänestä

Moni värjää tukkaansa, miksi peruukkia pitäisi harmaannuttaa. Ei pidä takertua tuollaisiin henkilökohtaisuuksiin.

Äänestä
  • Joo Kepparisen peruuki saattaa korkeintaan vetää homeeseen

    Äänestä

Mauri on kuin nahkapää kärppä, jolla on kärpännahka päässä.
Päätalot lukeneet, ja ehkä muutkin tietävät:)

Äänestä

Kuninkaalliset ja aateliset komeilivat kärpännahkaviitoissa, niin komeili selkosen akkakin yksittäisellä kärpännahalla, käytti sitä kuunkierron mukaan.

Äänestä

Tyylikäshän Mauri on. Just tiptop aina.
Verratkaa vaikka Dannyyn. Voi pyhäisä sentään sitä ikivanhaa pitkänhaileaa horokarvaa naaman kahta puolta.
Voisin ruveta Danille stylistiksi. Suosio nousisi varmasti sadoil prosenteil heti.

Äänestä

ei taida olla muuta ajateltavaa tämänikäisillä kun pekkarisen Peruukin
Toivottavasti itsellänne pysyy karvat päässä . Oekkarisella on ainakin järki -- sielä mistä näillä rarjaajiltase puuttuu..
Moppaaminen kun alaasteisilla -

Äänestä
  • Onhan Maurilla mopin alla järkeä, kerätä sukuun rahaa veronmaksajilta:

    Kauppa- ja teollisuusministerinä Pekkarinen antoi vävypoikansa luonnostella tuulivoimalle syöttötariffin, jonka kustannus on veronmaksajille noin 2,5 miljardia euroa. Taamir Fareed on nykyisin tuulivoimatariffeista rikastuvan Taaleritehtaan tuulivoimajohtaja ja osakas. Mauri Pekkarisen tytär, Tuulimari Fareed, on tuulivoimaa konsultoivassa Energiakolmiossa. Tuttu juttu.

    Energinen Pekkarinen aikoinaan puuhasi kotitalouksille myös etäluettavat sähkömittarit, kustannus noin 800 miljoonaa euroa. Lainaus Pekkariselta vuodelta 2009: " Tällä muutoksella Suomi nousee sähkönjakeluverkkojen mittaus- ja kuormanohjaus­teknologian soveltamisessa maailman kehittyneimpien maiden eturintamaan. Uudistus tuo pitkällä aikavälillä hyötyjä ja kustannussäästöjä sähkökaupan kaikille osapuolille, toteaa elinkeinoministeri Mauri Pekkarinen." Lähde: Työ- ja elinkeinoministeriö.

    Ennen pekkarointia suomalaisilla oli 50 vuotta vanhat sähkömittarit enkä ole kuullut kenenkään valittavan niistä. Nyt kun vuonna 2014 etäluettavat älymittarit on vihdoin saatu asennettua, ne ovat vanhanaikaisia ja menevät vaihtoon lähivuosina: "”Mittareiden tekninen käyttöikä on 10-15 vuotta, ja koko sähköverkon rakenteellinen muutos on viemässä siihen, että kaikki nykyiset mittarit täytyy uusia viimeistään ensi vuosikymmenellä", Energiateollisuuden verkkojohtaja Kenneth Hänninen kertoo Talouselämässä.

    Mauri Pekkarinen ei tietenkään menetä penniäkään vaikka hän olisi poliittisilla virhepäätöksillään tärvellyt miljardeja veronmaksajien rahoja, sen enempää kuin muutkaan päätöksissään epäonnistuneet poliitikot. Pekkarisen tapauksessa perhepiiri tienaa päätöksistä. "Pekkarointi" on käsite, jonka sisällön useimmat politiikkaa enemmän tai vähemmän seuraavat tietävät. Otsikkoa mukaellen, onko Keskustalla taas varaa Mauri Pekkariseen?

    Linkki: Uusi Suomi.

    Äänestä

Juuri tällaista tietoa on hyväkin saada .
Se on vaan hyvin vaikeaa kun pakkaa tuo ikäkin painaa ---(jotaintäuty keksiä) :=) Kiitos Kotkaof****a

Äänestä

Jos itsellänne olisi pahat leikkausarvet päässänne ja esteettisistä syistä peittäisitte ne peruukilla tai tupeella, niin tuntuisiko mukavalta lukea tämän ketjun kommentteja?

Äänestä

Tuota...peruukit eivät harmaannu. Eivät edes aidoista hiuksista valmistetut peruukit...

Älyvapaa ajatus yleensäkin tuo että hiusväri pitäisi 'päivittää' jotain ikää vastaavaksi?

Äänestä

Alotuksentekijä saisi hävetä sanojaan, hyvin tuli ilmi alottajan sivistystaso,
se on alta-lipan,
järki ei paljookaa alotuksentekijällä päätä pakota,
ajatuksetki kolisee kuin tyhjästä tynnyristä,
phyiiiii, tautinen räkäplänti sinulle päin naamaa, tänneasti haiset kuin home.

Äänestä
  • Katsoitko niinkuin hänen sivistystasonsa korkeammaksi vai matalammaksi kuin sinulle?
    Jäi epäselväksi.

    Äänestä

  • "hyiii-mikä-typerys-olet "

    Sähän varsinainen räkä olet!! Räkää taitaa olla ylä- ja alapää täynnä!!!!!!!!!!

    Äänestä

Olen nähnyt Pekkarisen ilman peruukkia. Enkä vain nähnyt vaan satoja tunteja ollut n. 40 cm etäisyydellä ja silloin tällöin lähempänäkin. Kuvassa seisomme vierekkäin. Kuva on tallessa, muttei Maurin vuoksi. Kyllähän poliitikkoja ja muita julkisuudessa olevia henkilöitä ihmiset tuntee vuosikausien ajalta nuoruudesta, koulutovereina, opiskelukavereina. Nykyään Pekkarinen tuijottaa ja näyttää miettivän, että kuka jotenkin tutun näköinen tuo on, muttei tunnista. Käännyn poispäin enkä auta.

Äänestä

Mitäs se ketä häiritsee minkä väristä karvalakkia kukakin haluaa pitää. Ennenvanhaan kyllä miehet ottivat lakin pois päästä aina sisälle tultua, mutta ajathan on muuttuneet muutenkin. Yhteen aikaan nuorilla miehillä oli musta pipo päässään sisälläkin, vaaleahiuksisillakin.

Äänestä

Poliitikoille kommandopipot päähän, Soinikin olisi siedettävän näkönen, eikä Maurinkaan tarvitsisi huolehtia fledastaan.

Äänestä
  • Soinille sopisi parraiten ämpäri päähän ja keisarin uudet vaatteet edustamassa ulkoministerin ominaisuudessa Suomea kaukomailla.

    Äänestä

  • Paremman näköisiä ja paremmin pidettyjä ovat poliitikot, Soini, Pekkarinen ym. kuin minä. Jos noin kovat kriteerit on kuin edellä herrat esittivät, niin meikä ei sais mennä ihmisten ilmoille lainkaan. Vaikka olen nainen.
    Paljon pahemman näköisiä miehiä nään päivittäin kuin Soini ja Pekkarinen ja tyhmemmät on jututkin heillä.
    Miltä te näytätte?

    Äänestä

Minä oon Venäjän viimeisen Tsaarin näkönen ja Eero on kuin Gary Grant

Äänestä
  • Ilmetty viimeinen tsaari et kyllä nykyisen, piti oikee vilkasta peilistä ilman silmälaseja vähä hämärässä,,kyllä kyllä ilmetty Gary Granthan se siinä voi että en olis uskonu ennekö mainitsit.

    Äänestä

  • 1eero kirjoitti:

    Ilmetty viimeinen tsaari et kyllä nykyisen, piti oikee vilkasta peilistä ilman silmälaseja vähä hämärässä,,kyllä kyllä ilmetty Gary Granthan se siinä voi että en olis uskonu ennekö mainitsit.

    Nikolai II:n näkönenhän minä, voi olla että sukuakin itärajan takana.
    Putin on aika surkeen näkönen, botoksoitunakin. Nikolai on selvästi komeempi, kanonisoitukin.
    Jos Garylle laittaa silmälasit niin eiköhän ole paljolti samaa näköä sulla?

    Äänestä

  • :))))))
    Eeron komeuden uskon, koska hän on onnettomana valittanut, että naiset väkisin ovat tunkemassa tupaansa.
    Kolavan profiilikuva, hmmm, noin harmaa tomumaja liki 100 vuotta sitten kuollut Nikolai II varmaan nyt on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Masiefekti kirjoitti:

koskaan? Kyllä tuon ikäisen miehen perukki pitäis päivittää!! Muutenkin naurettava pehko. Mies olis paljon miehekkäämmän näköinen kaljulla. Vai rupiako siinä onkun vuosikymmenet käyttänyt samaa pehkoa?Onko kukaan nähnyt Pekkarista ilma peruukkia? Sama kuin Veltto Virtasen baskerihommeli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu