Leirin kotipizza

Kukahan siivoaa Leirin kotipizzaa? Ei kukaan ainakaan vähään aikaan, on niin pölyistä ja lattiat/nurkat siivottomassa kunnossa.
Pizzoissa ei mitään vikaa.
191614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Unohtavat laittaa leirissä juustoa pizzaan. sen takia laitoin boikottiin, pallon tebsillä tuntuu olevan juustoa eikä palanuttä känttyä

Äänestä
  • Onks tuollaki nykyää ryssäyrittäjä?

    Äänestä

Huomasin saman pölyisyyden ja siivottomuuden jo vanhassa Leirin kotipizzassa. Uusi osoite vanhan kotipizzan vieressä ja sama meininki.
Ymmärrän, että jauhot pölisee ja niistä tulee omanlainen pöly, joka laskeutuu pinnoille. Mutta roskikset tursuaa ja ovat likaisia, pöydät ja pinnat likaisia sekä tosiaan tuo nurkkien roskaisuus ja lattian likaisuus ylipäätään ihmetyttää.
Ja pizzoissa ei minunkaan mielestä ole mitään vikaa.

Äänestä

Taannoin tilattiin klo 18.00 aikaan Leirin KotiPizzasta kotiin kuljetettuna kolme pizzaa.
Yksi pitzoista oli kuitenkin ihan muuta mitä oli tilattu (tilattu ananas-kana-aurajuusto => saatiin kinkku-salami pizza).
Ihmettelen Kotipizan toimintaa, koska kaikki pizza-laatikot ovat saman näköisiä, kotiin toimitettaviin pitzoihin pitäisi merkata mitä laatikoissa on. Helpostihan nuo muuten menee sekaisin.

Äänestä

Mollaan täällä kaikin tavoin Leiriä.

Äänestä

Työntekijät siivoavat itse kuulemma. Johtuisikos likaisuus siitä? Ja joo nykyään ryssä yrittäjä.

Äänestä

"Ryssistä. Suomalaiset todella tarvitsevat ryssiä. Suomalaiset ovat riipuvaiset venäläisistä."

Älä viiti lässyttää mokomaa sontaa! Russakoita ei tänne haluta ja niistä ei todellakaan olla riippuvaisia.

Äänestä

Suomi lähti aikoinaan nousuun, koska ryssän ahdistamana tehtiin todella lujasti töitä eli aiheettomat sotakorvaukset 40-luvun lopulla. Kun ryssistä päästiin eroon oli teollisuus kovassa kunnossa.
Tämän ovat nyt saaneet ay-ryssät hyvin tuhottua, kiitos.
Älä sinä ryssä tule selittämään mitään työnteosta, tutki vaan oman maasi tekoja ja nykytilannetta!

Äänestä

Just juu, siis venäläistä ja turkkilaista pizzaa tarjolla lappeenrannassa. Kertoisko joku mistä saa suomalaisen tekemää pizzaa suomalaisista aineksista ?

Äänestä
  • Cup kapakasta Kourulasta saa erittäin hyviä ja runsastäytteisiä. Hintaa on enemmän kuin ählämeillä, mutta laatu parempi.

    Äänestä

  • Tiedoksi+tännekin,+että+Leirin+Kotipizza+siirtyy+13.6.+kokonaan+suomalaisomistukseen.+Lisäksi+kotimaisia+raaka-aineita+kaipaaville+voin+kertoa,+että+Kotipizzan+raaka-aineista+on+aina+yli+50+%+kotimaista+alkuperää.+Mm.+kaikki+käyttämämme+liha+on+kotimaista.+Mielelläänhän+me+käyttäisimme+myös+kotimaista+ananasta+ja+tonnikalaa.+Niitä+on+vaan+vähän+hankalasti+saatavilla.+:)Kiitos+myös+palautteesta+ravintolan+siisteyden+osalta.+Tulen+jatkossa+kiinnittämään+siihen+vielä+enemmän+huomiota.+Ruuhkahuippujen+aikaan+esim.+roskiksien+tyhjennys+on+haasteellisempaa,+mutta+parhaamme+teemme.+Tärkeintä+kiireaikoina+on+luonnollisesti+asiakaspalvelu+ja+tuotteiden+valmistus,+jotta+nälkäisten+odotusajat+eivät+veny+turhan+pitkiksi.+Tervetuloa+pizzalle!Marko+TaavitsainenyrittäjäKotipizza+Leiri

    Äänestä

  • Yrittäjälle vinkki:
    Kotipitzzan "menu" on paisunut vuosien varrella, nyttemmin nopealla silmäyksellä kassan yläpuolella olevasta listasta ei saa tolkkua: Ehdotan seuraavaa järjestelyä:

    VEGEPIZZAT
    - pitza x
    - pitza x
    - pitsa x

    KANAPITSAT
    - pitza x
    - jne

    LIHAPITZAT
    - pitza x
    -jne

    TONNIKALAPITZAT
    - pitza x
    - jne

    OMAVALINTA JA ERIKOISPITZAT
    - pitza x
    - jne

    Näin on helpompi hakea litoilta sopivammat tuotteet, esim itse ostan kerralla 2-3 pitzaa ja oheisella jaotuksella olisi helpompi ja nopeampi suorittaa valinnat.

    Äänestä

  • AZTIP kirjoitti:

    Yrittäjälle vinkki:
    Kotipitzzan "menu" on paisunut vuosien varrella, nyttemmin nopealla silmäyksellä kassan yläpuolella olevasta listasta ei saa tolkkua: Ehdotan seuraavaa järjestelyä:

    VEGEPIZZAT
    - pitza x
    - pitza x
    - pitsa x

    KANAPITSAT
    - pitza x
    - jne

    LIHAPITZAT
    - pitza x
    -jne

    TONNIKALAPITZAT
    - pitza x
    - jne

    OMAVALINTA JA ERIKOISPITZAT
    - pitza x
    - jne

    Näin on helpompi hakea litoilta sopivammat tuotteet, esim itse ostan kerralla 2-3 pitzaa ja oheisella jaotuksella olisi helpompi ja nopeampi suorittaa valinnat.

    Kiitos vinkistä. Välitän sen Kotipizza Oyj:n markkinointiosastolle, joka vastaa menulistojen sisällöstä. Menuahan uudistettiin isommasti reilut 1,5 vuotta sitten, jolloin listalle jäi pizzoista 10 klassikkoa sekä Kotzonet, salaatit ja erikoispizzat. Ajatuksena oli, että asiakas saa valita listalta pizzan sellaisilla täytteillä kuin haluaa. Ongelmana on se, etteivät valittavissa olevat täytteet näy menulistalla. Tietysti verkkosivuilta nuo tiedot löytyvät ja sitä kautta myös tilaaminen onnistuu kätevästi. Mutta aina verkkosivut eivät ole helposti nähtävillä. Ammattitaitoinen henkilökuntamme luonnollisesti auttaa tilauksen teossa mielellään.

    Ystävällisin terveisin
    Marko Taavitsainen
    Kotipizza Leiri

    Äänestä

Paras kotipizzapaikka Lpr:ssa, saa erittäin hyvää palvelua ja on maukkaat pizzat niinkuin kotipizzapaikoissa on aina :)

Äänestä

Vieläkö se nainen omistaa imatran kotipitsan?

Äänestä

Kävin viikko takaperin leirin kotipizzassa ensimmäistä kertaa ja täytyy todeta että pidin kovasti.

Äänestä

"ylläpito on poistanut viestin..."
Sama kävi edellisen yrittäjän viestille.
Mitä viesti sisälti, oliko kaikki taas h-kunnan syytä? Hyvä että suomalainen yrittäjä nyt. Ehkä henkilökunta pysyy nyt kys. ravintolassa, vai potkitaanko kunnon tekijät pois kuten imatralla?
Suomalainen yrittäjä kannattaa aina!

Äänestä
  • Kiitos kannustuksesta :)

    Tuo välistä poistettu viesti ei ole ollut minun kirjoittamani, enkä tiedä sen sisällöstä mitään. Minulla on käynyt rekrytoidessa erittäin onnekkaasti, henkilökunta on ainakin näin yrittäjän näkökulmasta aivan loistavaa. Motivoitunutta, ahkeraa, oma-aloitteista ja pitävät hyvää porukkahenkeä yllä. Käsittääkseni myös asiakkaat ovat olleet tyytyväisiä, sillä asiakaspalautteiden määrä on tippunut todella reilusti. Kiitos siis loistavalle henkilökunnalle ja mukaville asiakkaille.

    Marko Taavitsainen
    Kotipizza Leiri

    Äänestä

Kaisse siivous aika menee puhelin liittymiä myydessä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hawaiiiii kirjoitti:

Kukahan siivoaa Leirin kotipizzaa? Ei kukaan ainakaan vähään aikaan, on niin pölyistä ja lattiat/nurkat siivottomassa kunnossa.
Pizzoissa ei mitään vikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu