Taikayö camping

hupisaniti

Onko muilla kokemusta ko. paikasta ?
Viime syksynä oltiin yksi viikonloppu tai piti olla viikonloppu mutta lähdimme lauantai aamusta pois.
Heti alueelle saavuttua kahvilan/vastaanoton palvelu oli täysin ala-arvoista. Mistään käytännön asioista esim. saunavuorot ym ei ollut mitään varmaa tietoa. Ainoa tieto oli milloin kausareilla on saunavuoronsa ja että niiden kanssa EI saa mennä samaan aikaan saunomaan. Myöskin kaikki rantapaikat kausareiden käytössä, no sillä nyt reissaajalle ei merkitystä ole mutta muualla on kuitenkin jätetty muutama rantapaikka poikkeejiakin varten. Lapsiperheen alueena mainosavat ja lapsille ei muuta kuin kälynen liukumäki ja keinu. Känniset kausarit hääräsivät ympäriinsä yömyöhään asti joten meidän pesue ei kyseeseen paikkaan enään mene.

5

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omanönkilähellä

      Itsellä ainakin aina ollut hyvä palvelu, monet juhannuksen oltu ja seuraavakin siellä!

      • pelkäävä

        Pitäjän koira haukkuu ja riuhtoo remmissä niin että pelkään koska pääsee irti ja tuulee pienempien koirien päälle!


    • kyselijätäälläkin

      Hei, täällä myös kiinnostaisi tietää juhannuksesta. Onko aattona isokin kokko? :) ja millanen meno?

    • p2ö

      Täälläkin oltaisiin juhannuspaikkaa vailla. Onkohan kyseinen paikka millainen. Olen koittanut soittaa melkein päivittäin ja laitoin sähköpostia n. kolme viikkoa sitten mutta vieläkään ei ole tullut vastausta. Eli ei kauheasti tunnu maksavat asiakkaat kiinnostavan :) Vaunupaikan hinta näyttää olevan juhannukselta 130 euroa joten luulisi sen jo sisältävän paljon kaikkea. Onko kellään tietoa ???

    • u1u1

      Muutaman kerran käyneenä voin sanoa että se on kausipaikkalaisten juottola, siellä ne häärii aamusta iltaan mukit kourassa silminnähden humalassa. En suosittele ainakaan lapsiperheille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      84
      7395
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      212
      7214
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5216
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      133
      4980
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      112
      4608
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4520
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4226
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      4003
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1630
    Aihe