Taikayö camping

hupisaniti

Onko muilla kokemusta ko. paikasta ?
Viime syksynä oltiin yksi viikonloppu tai piti olla viikonloppu mutta lähdimme lauantai aamusta pois.
Heti alueelle saavuttua kahvilan/vastaanoton palvelu oli täysin ala-arvoista. Mistään käytännön asioista esim. saunavuorot ym ei ollut mitään varmaa tietoa. Ainoa tieto oli milloin kausareilla on saunavuoronsa ja että niiden kanssa EI saa mennä samaan aikaan saunomaan. Myöskin kaikki rantapaikat kausareiden käytössä, no sillä nyt reissaajalle ei merkitystä ole mutta muualla on kuitenkin jätetty muutama rantapaikka poikkeejiakin varten. Lapsiperheen alueena mainosavat ja lapsille ei muuta kuin kälynen liukumäki ja keinu. Känniset kausarit hääräsivät ympäriinsä yömyöhään asti joten meidän pesue ei kyseeseen paikkaan enään mene.

5

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omanönkilähellä

      Itsellä ainakin aina ollut hyvä palvelu, monet juhannuksen oltu ja seuraavakin siellä!

      • pelkäävä

        Pitäjän koira haukkuu ja riuhtoo remmissä niin että pelkään koska pääsee irti ja tuulee pienempien koirien päälle!


    • kyselijätäälläkin

      Hei, täällä myös kiinnostaisi tietää juhannuksesta. Onko aattona isokin kokko? :) ja millanen meno?

    • p2ö

      Täälläkin oltaisiin juhannuspaikkaa vailla. Onkohan kyseinen paikka millainen. Olen koittanut soittaa melkein päivittäin ja laitoin sähköpostia n. kolme viikkoa sitten mutta vieläkään ei ole tullut vastausta. Eli ei kauheasti tunnu maksavat asiakkaat kiinnostavan :) Vaunupaikan hinta näyttää olevan juhannukselta 130 euroa joten luulisi sen jo sisältävän paljon kaikkea. Onko kellään tietoa ???

    • u1u1

      Muutaman kerran käyneenä voin sanoa että se on kausipaikkalaisten juottola, siellä ne häärii aamusta iltaan mukit kourassa silminnähden humalassa. En suosittele ainakaan lapsiperheille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      318
      8190
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      101
      6433
    3. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      174
      3693
    4. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      75
      2646
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      40
      2520
    6. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      45
      2383
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      22
      2226
    8. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      115
      2114
    9. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      196
      2024
    10. Olet kiva

      Olet kiva :)
      Ikävä
      48
      1603
    Aihe