Suomalaiset kauppiaat ottavat varmasti melkoiset voitot Suzuki pv osista. Usein tuotteiden hinnat ovat viisin kertaisia verrattuna siihen jos saman tuotteen ostaisi ulkomailta. Mistä siis voi tilata tarvikevaraosia rajan takaa.
Suzuki pv varaosat ulkomailta
9
4422
Vastaukset
- Sääääää
No sää ny hölmö oot. Tietenkin tilaat osta sieltä, mistä sä mainitsit löytäneesi ne 5 kertaa halvempaan hintaan.
- Määäääa
Kun vertaa muiden kuin mopojen varaosien hinta suomessa ja ulkomailla hinnoissa on mieletön ero. Järkkärin kaukosäädin esim. maksaa suomessa 20€ kun ulkomailta sen saa 1€. Akvaarioon lannoitetta saa ulkomailta kotiovelle toimitettuna 5 litraa kun samalla hinnalla suomesta saa puoli litraa. Teltta maksaa suomessa 400€ kun ulkomailta tilaamalla sen saman teltan saa kotiovelle 100€. Tuossa muutamia esimerkkejä Suomalaisten yritysten hinnoittelusta.
Myös PV:n osat maksaa aivan varmasti Suomessa paljon enemmän kuin ulkomailla. Nyt pitäisi selvittää mistä ulkomaalaiset ostavat PV:n osat ja kuka heistä toimittaa niitä myös Suomeen. MIstä Suomalaiset yritykset tilaavat näitä ei alkuperäisiä tarvikeosia. - hpdlghpdgop
Maksetaan kiltisti Suomalaisille kauppiaille kiskurihintoja Kiinan rihkamasta.
- tilaaitse
Siitä sitten vaan itse tilailemaan Kiinasta tai muualta, jos kotimaisten tarjoajien hinnat tuntuvat kovilta. PV:n tiivistesarjankin saat varmaan Aasiasta halvalla ja loppuelämäksi sulla sitten niitä tiivisteitä riittääkin, kun minimi tilauserä on useampi tuhat sarjaa :-) Tilaa poika tilaa!
- Khkguguf
Minuakin kiinnostaisi ulkomaalaiset kauppiaat jotka myyvät pv:n varaosia. Tähän mennessä en ole löytänyt kuin Suomalaisia kauppiaita. Ei kuitenkaan voi olla että pv:n osia myyvät vain Suomalaiset kauppiaat. Kuka löytää ulkomaalaisen varaosakauppiaan niin linkkiä tänne. Kuka löytää ulkomaalaisen kauppiaan saa 10 pistettä ja papukaijamerkin. Kiinalaisesta kauppiaasta lisä kiitoksia.
- xfsafaaev
http://keskustelu.suomi24.fi/ajoneuvot-ja-liikenne/kaksipyoraiset-kulkuneuvot/mopot
Sama aasi jaksaa kirjoitta vuodesta toiseen mopoasiaa mp palstoille. Ihme että et ole jo kasvanut? - jan9910
onko linkkejä mistä voisi oikeesti tilata pv.n osia ulkomailta?
- KUOLEJOTOIVOMMESITÄ
SINÄ SAMA IDIOOTTI JAKSAT VUODESTA TOISEEN TUNKEA SITÄ PVTÄ SUZUKI PALSTALLE.
ETKÖ JO KUOLE VAHUUTEEN , PLIIS.- Anonyymi
nyt vittu turpakiinni tuommoset pv osien vihaajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633716Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552855Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442071- 1262066
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841