Miksi kännyn valmistajat tekevät mukamas tyylikkäitä puhelimia kun kuitenkin jokainen järkevä peittää ne suojakotelolla ja mielummin pehmustetulla. Hukkaan meni esim. galaxy kuutosen mukamas tyylikäs design, eihän tuollaista lasihärpäkettä ilman suojaa uskalla käyttää.
pieleen menee
zyz1
21<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Enemmän harmittaa kun moni valmistaja panostaa laatuun mutta ei ohjelmistoon. Ohjelmisto on se tärkein homma älykännyköissä eli jos valmistaja on tunkenut sen täyteen hidastavia roskaohjelmia ja käyttöliittymiä ei tätä ole mukava käyttää.
sitähän se vapusen/kannymanin paljon peräänkuuluttama vapaus mahdollistaa android- puolella, että valmistajat saavat tehdä mitä vaan roskaa, ja haittaohjelmatarjonta rehottaa. Omenavehkeet senkuin vaan toimii silläkin aikaa, kun android takkuaa.
Olen vapusen kanssa samaa mieltä ohjelmisto asiasta.Mitä taas tulee aloittajan kysymykseen niin eipä siihen voi vastata muuta kuin että en tiedä.
Kenen vapusen?
Tyylikäs design, omistajan silmäterä, maksaa kiinan tehtailla 1 euron per puhelin, sen jälkeen sinulle myydään siihen päälle suojakotelo, 10 euroa
siksi tekee, koska ne menee kaupaksi. ei siihen muuta syytä tarvita
Hyvähän se että tekevät tyylikkäitä puhelimia,noi lompakko kotelot on kömpelöitä.ym.. vastaavat,takaosan suoja menettelee ja suojakalvo. itellä alumiini runko ja takaosakin ei välttämättä tarvi mitään . Nillkin super frosted ja suojakalvo se on siinä. useimmille malleille paras.
Siinä myyntitelineessä ja mainoksessa ei ole suojakoteloita, siksi se design vaikuttaa ostopäätökseen, monihan ei paljon ohjelmistoista taida edes ymmärtää.
Eli juju on sama kuin että miksi naiset meikkaa.
Osuvasti sanottu,näinhän se on. Ptäs välttää myös voimakkaasti meikattuja naisia.
Puhdas nainen on aina paras kuten puhdas androidkin. Likaista ei kannata ostaa.
Jotkut valmistajan flip kotelot tekee puhelimesta paljon tyylikkäämmän näköisen kuin ilman sitä. Samsungilla on tähän asti ollut parhaat ikkunalliset kotelot mutta onhan niitä nykyään muillakin.
Väittääkö joku ettei ole tyylikäs.
https://www.google.fi/search?q=galaxy note 4 flip case&rlz=1C2FDUM_enFI640FI640&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=UPZxVZmNO8j5ywOOsYDYAg&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=k-U4Ro0v5SHCrM:;q3DA86p2L2_vmM;http://www.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/styles/w300h225crop/public/article_images/2014/10/samsung-s-view-case-note-4-01.jpg?itok=YVj8d_MG;http://www.androidcentral.com/galaxy-note-4-cases;300;225
tai
https://www.google.fi/search?q=lg g3 gold flip case&rlz=1C2FDUM_enFI640FI640&biw=1920&bih=955&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=n_ZxVda9JePkyAOl2YH4CQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=fVaV51kMv_MPTM:;qKrsUEyPPJM15M;http://ecx.images-amazon.com/images/I/41vcBM2yTDL._SX425_.jpg;http://www.amazon.com/AnoKe-Battery-leather-Window-Leather/dp/B00LZURXX6;425;409
galaxy a3 on tyylin taidonnäyte ehkä paras koskaan tehty puhelinmalli,ssihen on harmittava laittaa no takasuoja "hkä.
Surkea ohjelmisto tekee siitä varsin huonon.
En tiedä tarkkaan mitä vapunen/kännymän tarkoittaa surkealla ohjelmistolla (tauhkaa??) mutta ainakin minulla Samsung puhelimet ovat toimineet hyvin kautta aikain.
Ei täällä ole vapusta/kannymania.
Paskaohjelmisto on aina se mikä tekee puhelimesta kuin puhelimesta huonon oli sen ulkonäkö/tehot kuinka hyvät.
Tiedetään.. mulla ei oo vuosien varrella ollu samsungien kanssa ongelmia,normaalissa käytössä,en tiedä mitä helvettiä jotkut tekee puhelimelle,se ei oo mikään pöytätietokone.
Näille bencmark urpoille on...
On kannyman ainakin tuolla kannettavat tietokoneet puolella huolehtimassa ihmisten rahankäytöstä. Sama jäbä täälläkin on.
Ei ole sielläkään enää. Nimimerkit on poistettu.
Pakko pitää pehmustetussa ja suojaavassa kotelossa, koska näytön lasi hajoaa jo yöpöydältä pudotessa. Ja naarmuuntuu. Kallis ostaa, kallis korjata.