Joillakin sijaisperheillä on ilmiömäinen taito repiä "tukilapsi" -rahat lasten ystävistä ja "sijaislapsi" -rahat lasten seurustelukumppaneista. Kun asuu korvessa, on hyvä hommata lapsen seurustelukumppani sijoitukseen. Näin toimien saa rahaa ja oma lapsi pysyy kiltisti kotona, kun seukkaa sijoitetun kanssa.
Kun lapset aikuistuvat, voivat he alkaa tukiperheeksi sijoitetuille lapsialle ja näin yhteiskunnan varat pysyvät perheessä. Lisäksi mitkään perhesalaisuudet eivät vuoda ulkopuolisille. Kuplaa on suojeltava. Ja rahan tuloa ei voi estää.
Onko kellään yhtä luovia ideoita? Kuka keksii parempia keinoja repiä rahaa yhteiskunnalta? Tietty omille kullanmuruille kaikki.
Omat oppii esimerkin turvin repimään itselle kaiken hyödyn, minkä röyhkeydellä ja paljain jaloin juosten saavat irti. MINÄ, MINÄ, MINÄ, MINÄ'. Minä olen älykäs, hieno ja puhtoinen.
Taito, kun rahat revitään ystävistä
7
77
Vastaukset
- grandeblllllllll
Tietty suhteet oikeisiin "mesenaatteihin" auttavat oman röyhkeyden ohessa. Avittavat paljon! Ja suojelijoitakin piisaa. On tuttua järjestön lähipiiristä ynnä muualta. "Hyvin menee, hyvin menee, riitisi rap pap pap!"
Kun on RÖYHKEE, tässä maailmassa kyllä pärjää. Rahat revitään sieltä sun täältä ja keinoja ei kaihdeta. Esitetään hienoa, hyvää ja älykästä ja mallikelpoista, MUTTA TILAISUUDEN TULLEN KAMPATAAN RÖYHKEÄSTI HEIKOT. Heikot nääs sortuu elän tiellä. Röyhkeä SEN KUN KASVATTAA PÖRSSIÄÄN. Rahaaaa. Rahaaaaaaaaa. Sitä saa vaikka millä konstein. Voi esittää kiintynyttä, jos vois olla vaikka TUKIPERHE. SIITÄKI SAIS JOTAIN ROPOO. Niin ja kunniaa. Onhan se hienoa olla kaiken muun hyvän lisäksi SÄDEKEHÄINEN keijukainen. Niin hyvä ihminen. - hahahahhhh
HIENOA KUN TOTUUS JOSKUS TULEE JULKI JA OIKEUS VOITTAA! NAUTIN SIITÄ MITÄ SUUREMMIN. Hah, hah, haaaaaaa. PILKKA OSUI OMAAN NILKKAAN, vaikka ollaan niin pirun hienoo, niin pirun hienoo. Hah, hah haaaa. Miten noin älykkäille ja viisaille ja puhtoisille ihmisille käy noin hiton huonosti. Voi, voi reppanoita. Säälikää reppanoita. Antakee avustuksii ja menkää nyt hyväne aika tukemaan, ko ihan nääntyvät. TORTUUS ON TUILLUT JULKI JA PAS... PALJASTUI. Pas...mikä pas..... vaikka vieläkin muuta esittävät. Hah, hah haaaaa.
- hulluus
Hullu.
- seukataan
hulluus kirjoitti:
Hullu.
Kysy vaan, kuka on hullu. Sairaan sijaisperheen touhua katsoessa ei ole ihme, jos tulee hulluksi. Onneksi pas... paljastui. TOTUUS on tarua ihmeellisempää - ihan noiden hienojen sijaisperheidenkin keskuudessa.
- seukkaaa
Kaikkien kannattaa ottaa oppia. Eli jos teillä on mahdollisuus ja tilaa ja tarvetta RAHALLE, järjestäkää teini-ikäisen seukkaus kumppani sijoitukseen. Kumppani alkaa vähän temppuilla; ei mene kouluun, kiukuttelee ja haukkuu omaa vanhempaa yms. Sitten ehdotatte kuntanne sossulle, että te voisitte ottaa tuon teinin teille asumaan - RAHAA vastaan tietty. Sitten suunnitelman osa 2. Kun teini on asunut jonkun aikaa, hän muuttuukin taas kiltiksi ja ongelmat ovat poissa. Näin RAHAN tuloa ei voi estaa ja seukkaaminen onnistuu hienosti. Teinipariskunta voi vaikka asua samassa huoneessa.
- seukkaajat
Jos ei muuten saa RAHAAA RAHAA RAHAA kirjija rustaamaan
- mitäisoted
Se on hyväksi vaan leikkiä kotista ja aloittaa vakava seukkaus jo vähän toisella kymmenellä. Tietääpä sitten aikuisena mitä se on. Ei tule mitään yllätyksiä. Iskältä ja äiteeltä voi hyvin kattoo mallia, miten he seukkaa - ja tehdä kaikki perässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 714322
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684166Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363572Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163153Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle352818En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142582Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102364IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251491Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571292Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli751089