Sotkalinna

Minkälainen paikka?
1669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Siisti ja turvallinen paikka. Järkkärit järjestävät tansseja ;))
Sisävessat ja baari samassa kauniissa rakennuksessa. Iso hoidettu piha. Tyrmä lavan alla nähtävyytenä. Narikka 2 ekeä. Liput 16 ekeä. Paljon henkilökuntaa, myös parkkialueella jota tarpeeksi isollekkin määrälle tanssijoita.

Tanssijoita kaikentasoisia. Hyviä miehiä !! Myös pariskuntia. Lava ei eilen ollut täynnä, kun ei juuri mainostettu. Tanssitilaa tarpeeksi siis, mutta ei liian tyhjää. Baarikin lähes täynnä. Ei humalaisia. Naisia enemmän kuin miehiä kuten yleensäkkin. Hyttysiä parkkipaikalla mutta ei lavalla.

Jotenkin erilainen tunnelma visuaalisesti, kuin normilavavoilla ;)). Kannattaa ainakin kerran käydä.

Äänestä

Oli kiva paikka. Taiteellinen rakennus ja kiva pihapiiri. Miinuksena hakuvalon puute, mutta seuraaviin tansseihin on kuulemma tulossa.

Äänestä

Eikö siellä ole Taikakuu nyt perjantaina esiintymässä?

Äänestä
  • Jepp ja on siellä Henkka ja Kulkuritkin.

    Äänestä

  • 100 ekaa pääsee kympillä sisään perj. 12.6. Paikkakunnan lehti tiedotti näin.

    Äänestä

Viikko sitten ainakin oli hiljaista ja kylmää.

Äänestä
  • Porukkaa meni ja tuli ... ne jotka tanssivat olivat kuumissaan. Jos joutui istumaan niin saattoi tulla kylmä ilman paksumpaa takkia. Nyt on kuulemma ovisysteemi saatu kuntoon. Elikkä ovi menee myös kiinni vaikka kokonaan.

    Mikset Seppo tanssinut viikko sitten ?? Kaikki miehet meninivat kuin kuumille kiville naistenhaulla ;))

    Äänestä

Löytyisiköhän mitään linkkiä tuolle "100 ekaa"?

Äänestä
  • Tuo maininta löytyy facebookista ainakin https://www.facebook.com/pages/Sotkalinna/874238582622634?fref=ts
    Itsekin taidan suunnistaa tänään sinne, jos minnekään. Näyttää olevan tämän kesän ainoita mahdollisuuksia ja kun lupasivat ilmankin vähän lämpenevän. Hyvät esiintyjät, huomenna lauantaina kun näyttää kaikilla lähilavoilla olevan kaikkea muuta, niin voinee keskittyä puutarhahommiin.

    Äänestä

Löytyisiköhän mitään linkkiä tuolle "100 ekaa"?
Vähän oli porukkaa joka paikassa missä lavoilla kävin viikonloppuna.

Äänestä
  • Jops et osaa avata Facebook linkkiä Nomen_Nescion kirjoituksesta ja "LUE LISÄÄ" linkkiä ylimmän tekstin alta, niin osta torstainen 11.6. HämeenSanomat.

    Äänestä

Löytyisiköhän mitään linkkiä tuolle "100 ekaa"?
Viimeviikolla oli vähän väkeä joak lavalla missä kävin.

Äänestä

joo tansijoita ei viimme tansseisa ollut oikeen edes kourallista.
oli kanssa kylmä ja hyttysiä siitä lammesta.
ei taida ennää kannattaa mennäkään.

Äänestä
  • Sisällä lavalla ei ollut hyttysiä. Istuin sekä tanssin. Ainoastaan parkkiksella niitä oli. Tanssijoita oli lava täynnä, sorry. Miehistä ainoastaan pikkusen pulaa, niinkuin jokalavalla.

    Äänestä

Paljonko oli väkeä. Oliko edes sata tanssijaa?

Äänestä
  • Huono arvioimaan, mutta varmaankin reilut sata. Ei siis kauhean paljoa, mutta vähän semmoinen paikka rakenteellisesti, että jos tulee kovin paljon enemmän, niin alkaa mennä tökkimiseksi. Siellä on niitä tolppia jonkin verran ja sadevesikaivo vähän sumputtaa.

    Mutta eilen oli hyvät tanssit, ainakin omasta mielestä. Itsekin olin poikkeuksellisen aktiivinen hakija verrattuna normikäytäntöön. Suhteellisen nuorta ja hyvin tanssitaitoista porukkaa. Miehiä vähän lisää, niin olisivat kaikki nätit neitokaiset päässeet tanssimaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LinnanRitari kirjoitti:

Minkälainen paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu