Väestöhälytys keskustass 08.06.2015 Klo 0.24 yöllä

Viimeyönä heräsin vähän vaille puoli yleishälytykseen. Tätä kesti noin reilun minuutin kunnes lakkasi. Mistä johtui? Onneksi oli foliohattu valmiiksi taiteltuna päähän kun ryntäsin väestönsuojaan karkuun.
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Fillarimake pieras kuullemma

Äänestä

Sama juttu. Olin netissä tuohon aikaan ja ikkuna oli auki kun kuulin samaisen hälytyksen. Kolme nousevaa - laskevaa ulinaa.
Ikkuna oli auki katsoin ulos ja en kuullut muuta kuin oksien ritinää naapuritontilta. Pistin fasaanien piikkiin. En haistanut mitään ja suljin ikkunan.

Naapuri ei ollut kuullut mitään kun nukkui.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liskojenyö kirjoitti:

Viimeyönä heräsin vähän vaille puoli yleishälytykseen. Tätä kesti noin reilun minuutin kunnes lakkasi. Mistä johtui? Onneksi oli foliohattu valmiiksi taiteltuna päähän kun ryntäsin väestönsuojaan karkuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu