2x12 gz ei soi kunnolla enää

Ei lyö painetta enää yhtä lujaa kuin ennen. Säätäessä ei tuu kabinettiin juurikaan painetta jos mankasta ei laita basso korostuksia ( super bass jne). Missähän vika vai enkö vain osaa säätää? Poppeina siis 2x12 gz tehdas kotelossa 800w gz vahvistin. Neuvoja?
0100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä66413 kirjoitti:

Ei lyö painetta enää yhtä lujaa kuin ennen. Säätäessä ei tuu kabinettiin juurikaan painetta jos mankasta ei laita basso korostuksia ( super bass jne). Missähän vika vai enkö vain osaa säätää? Poppeina siis 2x12 gz tehdas kotelossa 800w gz vahvistin. Neuvoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu