Siitä on aikaa kun ostimme hamsterin sukulaiselta joka oli saanu allergiaoireita purusta.Niimpä hamsteri tuli meille tavaroineen ja päivineen.Tämä poika oli ostanut hamsterin eläinkauppa Faunataresta jonne hamsteri oli tuotu kasvattajalta.Hamsterilla on paperit joissa lukee että hamsterini väri on normaali laikukas?!Onko tämä virheellinen väri ?Vanhempien väriä papereissa ei lue.Hamsterini on pohjaväriltään erittäin haalistuneen ruskea.Mahapuoli on valkoinen .Selässä 2-3 pikkurillinpään kokoista valkoista laikkua.Onko hamsterillani jokin aito väri vai onko värivirhe?Voiko käydä näyttelyissä jos turkin väri on väärä ja epäkohtia on paljon?
värivirheellinen syrkki?
Tietämätönj
2
<50
Vastaukset
- Syrkki
Voit lukea hamsteriyhdistyksen sivuilta syyrialaistenhamstereitten värimuunnokset:)
- tietämänj
Ei lue mitään väristä normaalipilkullinen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.693254Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291058
- 991002
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67936Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6885- 84879
- 34810