Valitsin verkon asetuksista käyttöön sekä ipv4:n että ipv6:n. Silti puhelin ei saa ipv6-osoitetta. Missähän vika? Laitteessa ei ole ongelmaa, kun kokeilin saunalahden SIMillä, niin ipv6 tuli ja toimii.
Edes soneran sivuilta en ohjetta löytänyt.
andoid, ipv6 ei toimi
kfkndnxbfkkfkf
4
168
Vastaukset
- Nxbndlxkxlflx
Jahas, lisäselvittely kertoi että eihän se toimi, kun sitä ei soneralla ole. Voi vi**u, pitäkööt tunkkinsa:)
- nnxnffnnfkxkx
nonni. sonera taas ainoa, jolla homma ei pelaa! ihme perässähiihtäjiä..
- toimiipas
Kyllä se ainakin soneran mokkulassa toimii.
Tulee ipv4 ja ipv6 osoitteet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe262936- 282594
- 732439
- 182211
- 512152
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111583- 171495