apua kummitus

pelokas03apua

Kun olin jotain 8v, näin yöllä aaveen. Tämä on toistunut kahdesti. Heräsin yöllä kylmyyteen kun olin nukkunut peiton päällä. Katsoin sänkyni viereen ja siinä seisoi aivan kuolleen mummoni näköinen hahmo! Hän tuijotti minua ja hymyili. Kömmin äkkiä peiton alle ja olin liikkumatta. Olin ihan järkyttynyt?! Samana yönä mutta aamulla kuulin kun äitini herätti siskoni. Huone oli vielä hieman pimeä ja oveni edessä seisoi se sama hahmo minkä näin yöllä. Se hahmo himmeni ja katosi mutta ilmestyi huoneeni toiseen reunaan. Möngin taas peiton alle pelästyneenä.
Siitä lähtien olen nukkunut peiton alla niin että minua ei sieltä näy. Olen mennyt nukkumaan ennen keskiyötä (se oli tapahtunut keskiyöllä) ja vaikka askelia on kuulunut, en ole liikahtanut.
P.S. Tuo on totta!!!

5

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelokas03apua

      Onko teillä ollut vastaavaa

    • ogkerfovjd

      Tää ei liity aiheeseen mutta miksi sä meet just peitonalle? :D Aina kun mulle on tapahtunut jotain tuon tapasta ni oon juossu pois huoneesta.

      • pelokas03apua

        No oon vähän sellainen ujo ja siks se pelottaa niiiin paljon. Ja ei ne kummitukset pahaa tee.


    • hirviön.pelkääjä

      Tää ehkä nauraattaa muuta silti kunmä olin jotain 4.v niin näi vaatekomerossa katti matikaisen siitä päivästä lähtien pelkäsin hirviöitä ja pelkään vieläki voiko joku antaa vinkkejä piten voitan pelkoni

    • zszgjsagj

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5327
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      42
      3561
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      58
      2932
    4. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      37
      2135
    5. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      61
      1906
    6. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      286
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1596
    8. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1402
    9. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1376
    10. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      7
      1195
    Aihe