saku pennun paino

seefferi444

Minkä painosia muilla on pennut ollut 11vko iässä. Minulla on käyttölinjanen saku uros pentu ja paino on 12kg ja säkä 40cm.minkähän kokonen tulee isona.

3

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zaubermackenzie

      Mulla poitsu oli samoissa mitoissa tuon ikäisenä. Nyt paino 42.6kg ja korkeus 64cm

      • saksari7889

        Ikä nykyään? On varmaa massiivinen kaveri


    • Sabiinatyttö

      Meidän sakutyttö painoi ell:n takastuksessa 6½ vkon iässä 1,8kg, nyt painaa vasta 6,2 kg ja on 13vkoa!
      Onko paino oikeaan suuntaan menossa?
      Enegia on vaikka muille jakaa, äidin kädet haavoja täynnä eli ruokkijalla, on muilakin toki, sänkyhyin ja sohviin suratellaan vauhdilla, meille on 6v sakemanni/sharpei tyttö, kuin tumma lyhytkarvainen sakemanni, hyväluontoinen, komentaa jos villeys ja haukunta ylittää desiibelit, jojo irvistellel tai tassulla maahan painaa ja pikkuinen ulisee, uui, ui ui,,, ei mene kauaa kun sama ralli alkaa! Liekö AHDH "viimesenä syntynyt" minkä ostimme keällä.
      Muuten kaunis joka kohdaltaan!

      Edellinen sakumme Sissi eli pitkän, ihanan elämän kanssamme (joitain sairauksia matkalla oli) eli 14v 10kk 6pv jolloin luopumisentuska oli tehtävä ja ikävä korvaamaton!
      PS. oli iso narttukookseen, paino jopa 45-50 kg.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      202
      9626
    2. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

      🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
      Maailman menoa
      31
      4377
    3. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

      Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
      Maailman menoa
      119
      3955
    4. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

      Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
      Maailman menoa
      100
      3831
    5. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      201
      3377
    6. Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut

      😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik
      Maailman menoa
      18
      2837
    7. Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle

      Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos
      Ikävä
      122
      1367
    8. Mihin rakastuin sinussa?

      Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its
      Ikävä
      73
      1356
    9. Mistä tietää että mies on kiinnostunut?

      Millaisista merkeistä olette huomanneet?
      Ikävä
      90
      1164
    10. Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!

      Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      1151
    Aihe