Firefox selain

Joka kerta kun avaan firefoxin tulee "salitko seuraavan ohjelman tehdä muutoksia tähän tietokoneeseen? Akaisemmin ei tuota kyselyä ole tullut vaan firefox on avautunut heti. Miten saan tuon turhan ilmoituksen pois?
11168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jollai oli vastaavassa tilanteessa Firefoxissa jokin haitake

Äänestä

Kannattaisiko joskus kertoa se oleellinen eli kyseisen ohjelman nimi joka on tekemässä "muutoksia".

Siittä vaan ajamaan vaikkapa Malwarebytes free.

Äänestä

Vaikuttaa sille että sinulla on määrätty käynnistyväksi jokin ohjelma käynnistyksen yhteydessä. Mikä niin sitä ei ulkopuolinen voi tietää noin vajailla tiedoilla. Voi olla ihan OK ohjelma jonka ei kuitenkaan välttämättä tarvitsis käynnistyä ennen kuin sitä tarvitsee tai sitten joki haitake joka haluaa tutkia koneesi joka kerta avauksen yhteydessä.

Äänestä

Se on fsecure joka tulee aina avatessa koneen, pitää varmaan laittaa sinne kysely. Kiitos vastauksistanne

Äänestä
  • Fsecuren virusohjelman itsensä tulee käynnistyä avattaessa jos se on jokin Fsecureen liittyvä lisäohjelma niin se tulee hyväksyä muuten kysymys tulee joka kerta kun kone avataan.

    Äänestä

Oletko varma, ettei kyseessä ole vain päivitys? Firefox ajoittain päivittelee itsensä ja päivitykseen usein vaaditaan tuo hyväksyntä.

Äänestä

Firefox kaatuilee nykyään päivittäin. Koneessa on uusin 39.0.
Tulee ilmoitus että firefox lakkasi toimimasta.
Muutenkin tää foxi tökkii nyt todella paljon.
Mikähän olis varmatoimisempi selain win7 ultimaten kanssa?

Äänestä
  • Miksiköhän Google-mannekiini esittelee osaamattomuuttaan täällä alinomaan?
    Winukan kanssa, huhu kertoo, on omiaan IE joka on sille optimoitu.

    Äänestä

  • Chrome toimii hyvin.. Firefox ei koskaan toimi..

    Äänestä

Mikä on "salitko"?

Äänestä
  • "salitko" jonka perusmuoto on sali ja niitä on monenlaisia. Joillakin ääliöillä salit on yläkerrassa kylminä ja siksi ihmettelee tuollaista kirjoitusvirheasiaa kun eo bolla leikkaa...;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttakaa kirjoitti:

Joka kerta kun avaan firefoxin tulee "salitko seuraavan ohjelman tehdä muutoksia tähän tietokoneeseen? Akaisemmin ei tuota kyselyä ole tullut vaan firefox on avautunut heti. Miten saan tuon turhan ilmoituksen pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu