Firefox selain

Auttakaa

Joka kerta kun avaan firefoxin tulee "salitko seuraavan ohjelman tehdä muutoksia tähän tietokoneeseen? Akaisemmin ei tuota kyselyä ole tullut vaan firefox on avautunut heti. Miten saan tuon turhan ilmoituksen pois?

11

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • difdvf

      Jollai oli vastaavassa tilanteessa Firefoxissa jokin haitake

    • henrizvonrepee

      Kannattaisiko joskus kertoa se oleellinen eli kyseisen ohjelman nimi joka on tekemässä "muutoksia".

      Siittä vaan ajamaan vaikkapa Malwarebytes free.

    • optiosanktio1

      Vaikuttaa sille että sinulla on määrätty käynnistyväksi jokin ohjelma käynnistyksen yhteydessä. Mikä niin sitä ei ulkopuolinen voi tietää noin vajailla tiedoilla. Voi olla ihan OK ohjelma jonka ei kuitenkaan välttämättä tarvitsis käynnistyä ennen kuin sitä tarvitsee tai sitten joki haitake joka haluaa tutkia koneesi joka kerta avauksen yhteydessä.

    • auttakaa

      Se on fsecure joka tulee aina avatessa koneen, pitää varmaan laittaa sinne kysely. Kiitos vastauksistanne

      • optiosanktio1

        Fsecuren virusohjelman itsensä tulee käynnistyä avattaessa jos se on jokin Fsecureen liittyvä lisäohjelma niin se tulee hyväksyä muuten kysymys tulee joka kerta kun kone avataan.


    • jepjep--

      Oletko varma, ettei kyseessä ole vain päivitys? Firefox ajoittain päivittelee itsensä ja päivitykseen usein vaaditaan tuo hyväksyntä.

    • nehermot

      Firefox kaatuilee nykyään päivittäin. Koneessa on uusin 39.0.
      Tulee ilmoitus että firefox lakkasi toimimasta.
      Muutenkin tää foxi tökkii nyt todella paljon.
      Mikähän olis varmatoimisempi selain win7 ultimaten kanssa?

      • heimevakoillaan

        Miksiköhän Google-mannekiini esittelee osaamattomuuttaan täällä alinomaan?
        Winukan kanssa, huhu kertoo, on omiaan IE joka on sille optimoitu.


      • setoimiivarmasti

        Chrome toimii hyvin.. Firefox ei koskaan toimi..


    • mikä.on

      Mikä on "salitko"?

      • sallin

        "salitko" jonka perusmuoto on sali ja niitä on monenlaisia. Joillakin ääliöillä salit on yläkerrassa kylminä ja siksi ihmettelee tuollaista kirjoitusvirheasiaa kun eo bolla leikkaa...;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      106
      6434
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      359
      5841
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      70
      3557
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3525
    5. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      9
      3058
    6. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2799
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1870
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      19
      1801
    9. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1624
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      190
      1278
    Aihe