teeristä!

pöpi

mulla on oikein hyvä teeri paikka!
siinä keskellä isoa pelto aukeata on pieni räme saareke!! ja se on rauhoitettu koska teeret lentävät aina siihen!!!
olen aina yhen koivikon reunas passis mutta teeret eivät lennä mun työ!
miten sai ne sit tulemaan mun työ??
etteivät menisi sinne saarekkeeseen!??
onko pillistä tai kuvista hyötyä?

3

912

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • assassin

      Muutama kuva maahan ja puuhun. Tän jälkeen alkaa lentämään sun passipaikan luo. Liiankin helppoa on ampua kuvilta.

      Halvinta kun teet itse uretaanista kuvat.

      Sen verta tyhmä lintu, että ei oo väliä onko kuvat nyt niin täydellisesti aidon näkösiä. Riittää kun on jotain mustaa, mutta laita kuitenkin punaista ja valkoista niin kuin on aidoissakin linnuissa.

      Sit hyvin itse jemmaan. Hanki naamioverkko ja sit passissa pitää olla jo aamuhämärissä.

      Jos ei saalista tuu niin sit on vika miehes...

    • pneumaatikko

      Sä tarviit teeripillin. Sen voi ostaa lähimmästä eräkaupasta. Niin ja se pilli tarvii kompuran toimiakseen. Ethän sä voi siihen puhaltaa ja ampua samaan aikaan! Teeriä nimittäin tulee taivaan täydeltä! Vedät kompuralle vaan roikan kotoo tai käytät agrekaattia!

      • nellukka03

        toi oli hyvä.
        mä oon käyttänyt tublapilliä ilmaletkun päässä nin tulee tublana teertä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1080
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      729
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe