Se on nopea koira ja haukkaa tarvittaessa ihmisestä suuren lihakimpaleen repimällä.
Jokin sen luonteessa tai minulla isäntänä on jotakin vialla.
Se hyökkää varoittamatta kaikkien kimppuun.
http://en.wikipedia.org/wiki/Doberman_Pinscher
Olen pitänyt sen hyvissä ravinteikkaissa ruuissa (terveellinen raararainto ja lihakkaat luut, jota se jyrsii) ja ulkoiluttanut sitä säännöllisesti neljä kertaa päivässä (osittain vapaana remmistä).
Olen kouluttanut Schäfereitä menestyksellisesti. Jokainen Saksanpaimenkoira teki tasan tarkkaan, niin kuin käskin ja halusin.
Mistä tällainen koiran aggressiivisuus voi tulla? Olen neuvoton. Voiko koira olla luonteeltaan jo lähtökohtaisesti aggressiivinen? En tiedä.
http://en.wikipedia.org/wiki/Doberman_Pinscher
Dobermannni
Doberman7
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2094730Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1093466Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891960Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141480Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos111428Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181356Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20271283Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2611255- 531234
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi141170