Nakukymppi

prosekuuttori

Padasjoella juostiin taas ns. nakukymppi. Suuri joukko alastomia ihmisä haahuilee pitkin kylänraittia julkisilla teillä ja saavat siten pahennusta aikaan. Onkohan kukaan järjestäjä tullut ajatelleeksi homman lainmukaisuutta. Yleensä tämän tapaisesta viuhahtelusta kirjoitetaan sakot sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta,jos joku tekee poliisille ilmoituksen. Kyseinen täysin sairas tapahtuma pitäisi järjestää suljetulla alueella, jotta sivulliset, varsinkaan lapset, eivät joutuisi tällaiselle roskalle alttiiksi.

6

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nikuli

      Sitähän näytettiin jopa televisiossa, joten mistää suljetusta tilaisuudesta ei ollut kysymys.

    • myö344

      Missä kaapissa elätät itseäsi ja lapsiasi? Löysää pipoa ja lähde mukaan juoksemaan......

    • 16-15

      Villakoiran ydin on siinä, että jonkun pitää tehdä poliisille rikosilmoitus sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta ja ilmoittautua sellaiseksi todistajaksi, jonka mielestä tapahtuma aiheuttaa pahennusta. Todistajan/ilmoittajan, tai mieluummin useammankin pitää kertoa, että ainakin hänessä se aiheuttaa pahennusta.
      Tällöin juttu menisi todennäköisesti tuomioistuimen ratkaistavaksi.

      Asia on sen laatuinen, että poliisin pitäisi ottaa se käsittelyyn viran puolesta. Poliisi on kuitenkin haluton itse tekemään rikosilmoitusta, tai tutkimaan rikosta, jota kansa pitää ´hyväksyttävänä´. kuten esim. haluttomuuden puuttua ja tutkia maahanmuuttajien tekemiä rikoksia.

    • Oli.joku.jiukkapillukin

      Antaa mulukun heilua ja pimpsan kiehua .

    • Pertti-setä

      Eipä siellä pakkasella palkoa näy, ei ainakaan pojilla. Minun kokemus on, kun käyn uimassa avannossa, "se" ikäänkuin vetäytyy koteloon, "siitä" ei ole paljon esiteltäväksi, vaikka juoksisi Padasjoen raittia aivan lähituntumalla nuoren neidon takana, jos se ei nyt ole ihan Andersonnin Pamella.

    • Äinäänsejase

      Vitjamunat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      272
      14491
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      71
      7342
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7161
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      65
      5177
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      115
      4900
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4734
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      101
      4525
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      24
      4459
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4187
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3978
    Aihe