Padasjoella juostiin taas ns. nakukymppi. Suuri joukko alastomia ihmisä haahuilee pitkin kylänraittia julkisilla teillä ja saavat siten pahennusta aikaan. Onkohan kukaan järjestäjä tullut ajatelleeksi homman lainmukaisuutta. Yleensä tämän tapaisesta viuhahtelusta kirjoitetaan sakot sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta,jos joku tekee poliisille ilmoituksen. Kyseinen täysin sairas tapahtuma pitäisi järjestää suljetulla alueella, jotta sivulliset, varsinkaan lapset, eivät joutuisi tällaiselle roskalle alttiiksi.
Nakukymppi
6
368
Vastaukset
- nikuli
Sitähän näytettiin jopa televisiossa, joten mistää suljetusta tilaisuudesta ei ollut kysymys.
- myö344
Missä kaapissa elätät itseäsi ja lapsiasi? Löysää pipoa ja lähde mukaan juoksemaan......
- 16-15
Villakoiran ydin on siinä, että jonkun pitää tehdä poliisille rikosilmoitus sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta ja ilmoittautua sellaiseksi todistajaksi, jonka mielestä tapahtuma aiheuttaa pahennusta. Todistajan/ilmoittajan, tai mieluummin useammankin pitää kertoa, että ainakin hänessä se aiheuttaa pahennusta.
Tällöin juttu menisi todennäköisesti tuomioistuimen ratkaistavaksi.
Asia on sen laatuinen, että poliisin pitäisi ottaa se käsittelyyn viran puolesta. Poliisi on kuitenkin haluton itse tekemään rikosilmoitusta, tai tutkimaan rikosta, jota kansa pitää ´hyväksyttävänä´. kuten esim. haluttomuuden puuttua ja tutkia maahanmuuttajien tekemiä rikoksia. - Oli.joku.jiukkapillukin
Antaa mulukun heilua ja pimpsan kiehua .
- Pertti-setä
Eipä siellä pakkasella palkoa näy, ei ainakaan pojilla. Minun kokemus on, kun käyn uimassa avannossa, "se" ikäänkuin vetäytyy koteloon, "siitä" ei ole paljon esiteltäväksi, vaikka juoksisi Padasjoen raittia aivan lähituntumalla nuoren neidon takana, jos se ei nyt ole ihan Andersonnin Pamella.
- Äinäänsejase
Vitjamunat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921826- 851272
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56848- 47761
- 36752
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47701- 33683