Nakukymppi

prosekuuttori

Padasjoella juostiin taas ns. nakukymppi. Suuri joukko alastomia ihmisä haahuilee pitkin kylänraittia julkisilla teillä ja saavat siten pahennusta aikaan. Onkohan kukaan järjestäjä tullut ajatelleeksi homman lainmukaisuutta. Yleensä tämän tapaisesta viuhahtelusta kirjoitetaan sakot sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta,jos joku tekee poliisille ilmoituksen. Kyseinen täysin sairas tapahtuma pitäisi järjestää suljetulla alueella, jotta sivulliset, varsinkaan lapset, eivät joutuisi tällaiselle roskalle alttiiksi.

6

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nikuli

      Sitähän näytettiin jopa televisiossa, joten mistää suljetusta tilaisuudesta ei ollut kysymys.

    • myö344

      Missä kaapissa elätät itseäsi ja lapsiasi? Löysää pipoa ja lähde mukaan juoksemaan......

    • 16-15

      Villakoiran ydin on siinä, että jonkun pitää tehdä poliisille rikosilmoitus sukupuolisiveellisyyden julkisesta loukkaamisesta ja ilmoittautua sellaiseksi todistajaksi, jonka mielestä tapahtuma aiheuttaa pahennusta. Todistajan/ilmoittajan, tai mieluummin useammankin pitää kertoa, että ainakin hänessä se aiheuttaa pahennusta.
      Tällöin juttu menisi todennäköisesti tuomioistuimen ratkaistavaksi.

      Asia on sen laatuinen, että poliisin pitäisi ottaa se käsittelyyn viran puolesta. Poliisi on kuitenkin haluton itse tekemään rikosilmoitusta, tai tutkimaan rikosta, jota kansa pitää ´hyväksyttävänä´. kuten esim. haluttomuuden puuttua ja tutkia maahanmuuttajien tekemiä rikoksia.

    • Oli.joku.jiukkapillukin

      Antaa mulukun heilua ja pimpsan kiehua .

    • Pertti-setä

      Eipä siellä pakkasella palkoa näy, ei ainakaan pojilla. Minun kokemus on, kun käyn uimassa avannossa, "se" ikäänkuin vetäytyy koteloon, "siitä" ei ole paljon esiteltäväksi, vaikka juoksisi Padasjoen raittia aivan lähituntumalla nuoren neidon takana, jos se ei nyt ole ihan Andersonnin Pamella.

    • Äinäänsejase

      Vitjamunat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1369
    2. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      66
      1144
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      199
      1140
    4. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      207
      1136
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1029
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      983
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      906
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      124
      846
    9. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      123
      778
    10. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      755
    Aihe