Päivälleen kuusikymmentä vuotta sitten rääkäisin ensi kerran. Ilmakin oli samanlainen,kesäinen auringonpaiste.(kuulemma)Tyyntä,ja myrskyä on ollut kuudenvuosikymmenen aikana ,ulkona,että sisällä.
Tämä päivä ei poikkea meillä mitenkään tavallisista lauantaista. Vaimon kanssa kahdestaan ollaan.En lähettänyt yhtään kutsua,enkä juhli mitenkään.
Ihmettelen minkä vuoksi ne Ihmiset onnittelee toisen vanhenemista,surra pitäisi,ja voivotella. Minä en ainakaan nää mitään hyvää et kuolema lähestyy,ja Ihminen ränsistyy.
Tämä päivä ei poikkea meillä mitenkään tavallisista lauantaista. Vaimon kanssa kahdestaan ollaan.En lähettänyt yhtään kutsua,enkä juhli mitenkään.
Ihmettelen minkä vuoksi ne Ihmiset onnittelee toisen vanhenemista,surra pitäisi,ja voivotella. Minä en ainakaan nää mitään hyvää et kuolema lähestyy,ja Ihminen ränsistyy.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mikä kukaan on sanomaan, mikä onni on kenellekin onnekasta?
Laitas nyt se linkki synttäri-säähänkin...
H.
Ai niin:
"Ainakaan kun otetaan huomioon ikäni 60
Tarpeet vähenevät 70
Vielä enemmän 80
80 tosin toiveet kasvavat ihan mahdottomuuksiin."
h.
Linkki:
Pekka Poutaa, Seppo Sadetta, Päivänsäteilyä ja Menninkäisiä.
Paavo Pilveä Kalle Kumuharson läpitte.
13,3 astetta. Plussalla ja plus kortti mukana. Ei pakkasta paitsi pakastimessa.
Ville Villapeitettä jos jalkoja palelee ja Väinö Villasukkia kohtuullisesti.
Oliko perjantai, 13 päivä?
Joka tapauksessa, paljon Onnea.
Pitkälle olet päässyt.
Hyvää syntymäpäivää. Juhlin ensikuussa vanhenemista ja toivon vieraita. Ei ole kysymys, että haluan ikääni juhlia, vaan syynä on kutsua joitakin läheisiä ja ystäviä yhteiseen hauskanpitoon.
OnnIttelut sinulle, nauti päivästä ja elämästä.
Rakas ystäväni olisi viettänyt eilen 60v. syntymäpäiväänsä, ikävöiden häntä muistelen.
Kiitos kaikille onnitteluista. Otan osaa nimim."ystävän.muisto".
Saa olla tyytyväinen,kun on terve. Pitäisi osata arvostaa sitä enemmän.
Varmaan vasta sitten,kun se on myöhäistä.
Kiitos osanotosta, se lämmittää ja lohduttaa. Tapaturma vei hänet liian varhain.
Hyvää kesää sinulle, olkoot säät toiveittesi mukaiset.
Onnea vaan kaksonen, Linnunradan Peter Pan. Niin minäkin :)