apua rintsikka pulma

murkkutyttö

Moi meen syksyllä 5 - luokalle ja oon 11.v .Ongelma on se että Mun rinnat on 65,5 cm ja en käytä mitään rintsikota enkä mitään muutakaan harjotus rintsikota. Pitäskö jo käyttää .Minkä kokoiset rintojen pitäis olla että viittii laittaa rintsikota. Joissakin liikunta lajeissa (esim ratsastus )joissa rinnat tuntuvat (tärisevän )en oikein osaa selittää sitä. Jos olis tarvetta rintsikota käyttää niin miten kertoisi parhaiten äidille ? Ei ne oo mitään ohukaisen näköisiä ainakaan. Mikä olis sopiva koko .ps mua kiusataan asiasta. Kävi myös nolo juttu että kun katoin paaidasta että onko siinä tahra niin rinnat näky puolelle luokan tytöistä. Kaverit kiusottelee siitä vieläkin.help!!

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11vtyttönen

      Tyhmästä asiasta kiusoittelee. Itekki oon 11v ja alottamassa 5lk. Ite käytän harjoitus rintsikoita. Niissä ei siis oo mitään kuppeja (yllätys). Ja mä en siitä äitille itse asiassa maininnut, vaan se itse osti mulle. Asiasta ei olla silleen keskusteltu..

    • tyttö01

      Harjotus rintsikoita sinulle suosittelisin. Jos laittaa liian nuorena ihan kunnolla topatut, rinnat eivät ala tukemaan itseään lainkaan ja vanhemmiten riippuvat ihan littanina ilman imetystäkin. Harkkojakaan ei vielä alussa kannata kokoaikaa pitää, jos vain sietään sitä hölskyntää, ihan samasta syystä. Itse aloin käyttää kun oli 65-70B harjotus rintsikoita ja topattuja 70C:llä, jotta pysyisivät mahollisimman hyvinä, mutta useimmat alkaa just tolla koolla käyttään harkkoja ja 70A-B:llä topattuja.
      Kyllä ne äidit yleensä hyvin ymmärtää kun ihan sanoo suoraan, mutta ne eivät vaan aina itse huomaa että tyttö on kasvanut siihen ikään. Ja voit itse käydä ostaan semmoset, kokeilla istuuko, ja niissä harkoissa ei tosiaan ole kuppeja lainkaan, vaan ihan kangasta kerros tai kaks ja tukevat vähän ;3

    • wqs

      sun rinnat on upeet , ja haluttavat!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1144
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      735
    Aihe