Juuri näin tää menee
uusi1000
2958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Huumorilla maustettu kirjoitus, juuri niin mitä ei pidä tehdä.
Muuten mainostetaanko tässä blogia ?
Miten niin, "näin tää menee".
Joo mutta tästä näkeevät kaikki ex vaimot että ei äitipuolen elämä ole mitään ruusuilla tanssia
No vitsejähän nuo kaikki ovat, ensinnäkin uusioperheitä ei ole olemssa, ei ole puolikkaita ihmisiä,, kenelläkään ei voi olla kahta perhettä, eikä kenekään tarvi hyväksyä perheenrikkojia kaappaamaan omaa perhettä. Sen he rikkojat tekevät itse, kuvittelevat olevansa perheellisiä muiden perheen ihmisillä, leikkivät kotia ja kun ensin ovat haukkuneet ja rikoneet perheen, niin alkvat elmään toisten elämää.
En ymmärrä tämmöisiä ihmisiä, että miten he kehtaavat ja oikeesti pystyvät rikkomaan muiden perheen sitten alkavat leikkimään kotia toisten perheen ihmisillä.. ei se ole tervettä, täysin sirasta. Pitää olla täysin onglemallinen ihmisnen, että tulevat lasten kotiin haukkumaan ja sotkemaan ja sanovat että hei olen sun uusi äiti, mene vanha äiti pois, mää asun nyt täällä, lasten on pakko sopeutua tähän että uusi äiti olen.
Mee ny wit-tuun niiden perheenrikkojien kanssa, jaksatki vatvoa aina tuota samaa pas-kaa, saata-nan ruikuttaja pelle.
Eihän niistä voi olla puhumatta, koska asiat koskettavat monia ihmisiä. Sinuakin sillä huomaa tuosta uhmasta että asia sattuu sinuunkin. Vaikeista asioista pitää voida puhua niiden oikeilla nimillä j aniin, että jokainen pystyy analysisoimaan ja miettimään niitä asioista perinpohjin. Kenenkään ei tarvi suostua siihen mitä ei itse halua, jokaisen meidän on suojeltava lapsiamme asioilta jotka eivät ole normaaleita. Lapset kärsii jos perheenrikojat hajoittavat heidän perheensä.
Minuun ei satu muuta, kun tuolaiset ruikuttaja ämmät, jotka jaksaa suu vahdossa kitistä samoista asioista vuostolkulla, vaikka sulle sanoo hyvää päivää niin vastaat perheenrikkojat sitä ja tota ja naikkosia sekä sutturoita , ei täällä kellään muulla ole tuolasta tarvetta jankuttaa samaa vuodesta toiseen.
Juuripa niin, yleensä kun kun kerran saa ihmisen kiinni teoistaan, häntä epäillään aina.Kuka kerran keksitään sitä aina epäillään, sanotaan.
Kyllä asioista pitää keskustella, on ihmisä jotka esim ovat vasta löytäneet tämän palstan ja ovat onnessaan kun näistä keskustellaan, jos ovat peloisssan mitä voisvat tehdä ettei heidän lapsens ajoutuisi elämään surullisessa ilmapiirissä vieraisen perheenrikkojien kanssa. On ihmisiä jotka lukevat ja toimivat omalla tavalla. On hyvä kun on esimerkkkejä mitä mutua voi tehdä kuin vaan myöntää vaikka sieluun sattuu,.
Et sinä mitään keskustele, jankutat vaan omia sutturoitasi ja naikkosiasi ja nuo uudet ihmiset, jos tänne eksyy huomaavat jo heti ensimmäisestä jutustasi sen, että et ole täyspäinen ihminen vaan sairas ihmisen kuvatus.
Ne uudet ihmiset ovat jo uusperheellisiä, eikä heidän elämässä ole mitään perheenrikkojija, tämän palstan nimi on UUSPERHEET ei PERHEENRIKKOJAT toope.
Perusta oma palsta nimeltä perheenrikkojat, naikkoset ja sutturat ja keskustele siellä ittesi kanssa, koska sinne ei muita tule.
Sinä et osaa keskustella mistään käyt täällä vaan vit-tuilemassa uusperheellisille ja eritoten uusperheen naiset on sulle, kun punainen vaate.
Ensinnäkin sinä olet ainoa joka ei ole uusperheellinen ja siksi sitä onkin niin mukava haukkua täällä ja ruikuttaa omaa kohtaloasi.
Olet yksinäinen ja pirun katkera kaikesta mitä sulle on tapahtunut ja purat sen tänne uusperheet palstalle.
No todellakin on, oikein kirkkaanpunainen vaate. Ihmiset jotkut kun puhuvat asioista joita ei ole olemassa. Mikä on uusioperhe, mikä on puolikas ihminen... ne on keksittyjä sanoja joille ei ole merkitystä, ne on keksineet ihmiset jotka ovat niitä perheenrikojia ja haluavat päteä, leikkiä jotian mitä heillä ei oikeasti ole.
Ei ole kuin yksi perhe, se jonka itse on tehnyt, ei keneltäkään voi ottaa perhettä, ei se ole muiden perhe kuin hänen joka sen perheen on perustanut.
Ihme oletus että perheenrikokmisen jälkeen voi kivuta rikotun perheen miehen siivelle asumaan ilmaskei ja leikkiä hänen kanssaan jotain perhettä joka on sen miehen ja ex vaimon, sitten aletaan haukkumaan sitä exää ja lapsia jotta meis tajuisi hylätä heidät. En tajua tuota toimintaa alkuunkaan, eikä varmasti moni muukaan, ainoastaan se joka on rikoknut sen perheen, ja itseään kehuen kuvittelee kaikennäköistä.
Onneksi on paljon ihmisiä jotka osaavat suhtautua tuohona siaan vitsinä,, joku vaan haluaa kiuasta ja leikkiä, ei sen kummempaa.
Pahinta on se että lapsille uskotellaan kaikennäköistä kieroa ajatusmaailaa. Heidät lähes aivopestään siihen että ihmisellä voi olla satoja perheitä ja tuhansia ihmisiä elämässään, se on väärin. Mutta jokainen tyylillään, jotkut vaan tykkää elää valheessa ja kertoa jopa lapsilleen valheita.
Me emme, kerroin heit alussa että perrheenrikkoja rikkoi perheemme ja esti isää olemasta meidän kanssa, ja tykkää siitä että jäitte ilman isää. Onneksi mies oli samoilla linjoilla eikä pakottanut meitä näkemään näitä perheenrikkojia, ja lapset ja minä saimme elää turvallisesti ja vailla haukkuja jkiusaamista, piti loistavasti perheenrikkoja naikoset poissa elämästämme. Onneksi mies kärsii, ei me, ei ole isällä lapsia ei lastenlapsia, ei mitään, mutta omapa oli asia, kaikkeen sitä mies ryhtyy kun oikein painostetaan jättämään perhe.
On sulla mielipuolisia juttuja, kommenteistasi huomaa ,että olet ihan täyshullu ihminen
Yhden rivin luin. En viitsinyt enenpää. Vaihda säveltä. Laulat vielä nuotin vierestä. Sinut on potkittu pois, usko jo.
Kyllä minulla on uusperhe johon kuuluu minun lapset,vaimo ja hänen lapset... ...ainoa mikä ei kuulu on ex puolisot ja heidän sukulaiset.
hmmm.äiti puolta lapsilla ei ole ... ...vaimoni on lapsilleni Jaana
Jos näin menisi kukaan ei tuollaisen miehen kanssa kauan olisi. Mutta, mutta harvemmin näin. Minä ainakin olen onnellinen uusperheeni kanssa. Alussahan se on vähän etsimistä paikkaansa siinä, mutta kun aikaa menee niin palaset loksahtavat kohdilleen.
Todellakin, se on sitä kuin luottamisen saavuttamista. Vierastetaan puolin ja toisin, lapset, suku yms.
Toisten kanssa tullaan toimeen, toisten vähemmän, mutta tärkeintä on se oma perhe johon kuuluvat minun lapseni, miehen lapsi ja miehen ja minun yhteinen lapsi.
Uusperheessä tikittää aikapommi!
Asiat ovat just, kuten blogissa kerrottiin, "vaimo" sanan tilalle voi vaihtaa "mies" ja homma toimii myös toisin päin.
Kokemusta asiasta on ja osaa neuvoista on vaimoni tiedostamatta noudattanut ja lopputulos on ollut lasten osalta kirjoituksen mukainen.
Lapsellinen eli epäkypsä olen myös lasten mukaan.
Et kai ole se maksajamies jota kuvataan tuolla yh-palstalla. Muulloin ei hyvä mutta kun rahapussi auki niin sitten hymyä piisaa.
Valittevasti olet löytänyt väärän naisen. Lähde pois, hän käyttää sinua hyväkseen. Älä jää sinne mollatavaksi. Naisella on näköjään huonosti kasvatetut lapset, eikä taida itse se vaimokaan älynvärkki olla.
Hei ! musta tuntuu että lapset ovat ottaneet siinä perheessä vallan jo silloin kun sinua ei siellä ollutkaan. Äiti on tehnyt aina kaiken mitä lapset on sanoneet. Ilmeisesti myös heidä isänsä. Eli lapset määrää kaapin paikan.
Äiti saattaa pelätä jopa omien lastensa reagointia jos sanoo että ei.
Sinun on ehkä vaikeaa mennä enää heidän väliinsä. Lapset tulevat määräämään teidän elämästänne, vaikka muutaisivat sieltä pois kun ikää tulee.
Keskusteleppa vaimosi kanssa tilanteesta jos hän ei ymmärrä on ehkä viisainta että lähdet pois.
Mikä kumma muoti ilmö on että uusi suhde kuvittelee oelvansa joku ihme päällikkö miehen elämässä? Sitten valitetaan kun se ei onnistukkaan. Eihän se niin ole, uusio on se joka tekee niinkuin lapset ja mies ja exä sanoo ja ovat heidän elämänsä viitoittaineet, ei sitä lähdetä muuttaman miten uusio haluaa. Kyllä se on uusio joka muuttuu ja muuttaa ajatus ja elo maailmaa, ei ne joka ovat perhe.
Mies ottaa piiakasi ja siivoojaksi uusion, ei lainkaan mieti että siitä tulisi perheenjäsen.
Muttajos ei mene tajuntaan, että on ulkopuolinen, niin parempi muuttaa tosiaankin veke ja etsiä m ies jolla ei koskaan ole ollut yhtään naista, sitä voi muuttaa ja ohjata mielensä mukaan, ei perheellistä miestä.
lAPSETTOMAT PERHEETTÖMÄT OVAT KATEELLISIA JA KATKERIA, JA KUN EI OLE MITÄMENETTÄÄ ITSE, EI AJATTELE SEURAUKSIA.
oN KIVA NÄHDÄ LASTEN IKÄVÄÄ JA ISÄTTÖMIÄ LAPSIA JA KEHUA KUINKA ITSELLÄ ON MIES JA ELÄTTÄJÄ.
sAIRASTA AJATTELUA, MUTTA MITÄPÄ MUUTAKAAN VOI OLETTAA IHMISELTÄ JOKA EI MUUTA KUN KALJOTTELEE.
Taidat puhua itsestäsi.
Jaahas tuossa mies muuttui jälleen kerran naiseksi. Mites kun tuolla naisella on lapsia ja mies on lapseton. Että pitääkö naisen jättää lapsensa ja jättää heidät isäpuolelle ja lähteä itselleen etsimään lapsetonta miestä. Sitten nainen on kaiken huipuksi kateellinen perheellisille ja kaljottelee.
Olet todella TYHMÄ
Siis mikä on puolikas ihminen? En ikin äole moista oliota tavannut puolikasta ihmistä, me kaikki meidän perhess ollaan kokonaisia.
Kyllä mies jättää ja hylkää lapsensa kun suttura tulee ja viekottelee ja lupailee lapsetonta elämää, se on asia josta monikaan mies ei kieltäydy, vaan uskoo että elämä paranee kun ei ole velvoitteita. Ja mikä parasta, miehen ei ole pakko edes tapaillalapsiaan, eikä maksaaa, sossu maksaa miehen puolesta, joten mies on täysin vapaa kun kun hänen perheensä rikotaan.
Kolma yleensä rikkoo, jos lapsiperhe hajoaa.
No on se uusi vaan enem,än kuin ex joka ei edes kuulu ex miehensä sukuun elämään
Ei kolmatta ei tarvita jos vaimo on kaltaisesi... ...eikä kolmas riko mitään vaan se parisuhde rikkoo itseitsensä jollei siinä ole hyvä olla ... ...lopeta mantrasiet ole kelvollinen arvioimaan kenenkään parisuhdetta,uusperhettä tai edes omaasi perhettä/suhdetta
Kolmas rikkoo ja sinutkin kukni on aivopesty että haukut ex vaimoa ja lapsia mutta kehut uutta sutturaas.
Niin missä haukuin lapsia ? Ja kun on erottu niin on erottu eikä roikuta menneessä ja se vaa aika vietetään läheisten kanssa eikä ex:n kanssa.
Ja kyllä minä erosin ihan ilman kolmatta niin kuin suurin osa eronneista
Vielä tyhmempi vastaus. Olet todella TYHMÄ.