"vampyyrit"

heivampyyrit

Noni
elikkä te ihmiset jotka oikeesti ootte nii sekasin et juttelin verta menkää hoitoon. Uskon et suurin osa vaa sanoo et ne on vampyyreit ku yrittää olla cool. Mäki luulin pienen et olin merenneito.En kiellä et niit ei ois olemassa mut en usko et jos oot vampyyri nii tuut tänne kailottaa
JOTEN...
Menkää hoitoon tai hankkikaa elämä
Kyl te tajutte ettette oo vvampyyrit mut mitä aijemmin sen parempi en tuomitse vaik silt saattaa kuulostaa

2

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ehkäääää

      Um, loogista....mutta....toisaalta ehkä...asia...ei..ole niin yksin kertainen..-ehkä.

    • Mistäsitätietää

      No voisinhan minäkin väittää täällä olevan peikko ja syöväni muurahaisia. Tekeekö se minusta hullun? Enpä usko. Väite palstalla on mielestäni ihmisen\olennon oma asia.Maailmassa on vielä paljon selvittämättömiä asioita. on ehkä loogista sanoa, ettei heitä ole mutta ei se logiikka ole aina toiminut. Kaikkea ei vain voi selittää järjellä tai tieteillä, siksi ainakin pieni epäilys kaikelle väitetylle totuudelle saattaa olla tarpeen. Jopa filosofit, kuten muut tieteilijät yrittävät työkseen kumota asioita, joita on jo julistettu todeksi. Se ON tiedon uuden saannin perusta. On tietysti jokaisen ihmisen asia , mihin haluaa uskoa ja mihin ei. Itsekkään en usko ufoihin..Mutta mistä sitä koskaan tietää?Antaa siis kaikkien uskoa mihin Haluavat, ellei ihmisen usko johonkin ole jo vaarallinen muille tai heille itselleen.
      Ihmiset, jotka täällä kutsuvat itseään vampyyreiksi eivät useimmin vaadi hoitoa...( ellei tämä johda muiden ihmisten sadistiseen kohteluun.)
      Osa täällä saattavat myös olla ,mitä väittävät.Se on aina pieni mahdollisuus, joka on pieni, mutta mahdollisuus kuitenkin.

      Itse asiassa leikin pentuna olevani vampyyri, velho ja ihmissusikin. Ei se ollut sairaus- kyse on mielikuvituksesta ja normaalista lapsen leikistä.

      En siis tuomitsisi täällä itseään vampyyriksi väittäjiä tuosta vain. Vampyyri, kun voikin olla TODELLA vampyyri. Ken tietää?? Se on eri asia tuomitseeko vampyyrin elintavat kuin itse vampyyri nimen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4457
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1178
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      903
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      847
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe