Juhanus hävetää

Pitää lähtee juhanuksena maale sukkulaisiin Avessiksela mutta hävetää kun melkein naapurisa on iso kartano ja niilä käy paljon sukkulaisia ja niilä on kaikila hienot länsi autot ja ne käy illala sitten keljuilemasa kun meilä aina ollu vaan Lada tai Toiota tai muu itä auto. Mulla viellä tiisseli Ave niin naureksivat monekso mootori on menosa kun ei kestä yhtään.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ne on kateellisia sinulle, kun sinulla on kaunis ja tyytyväinen vaimo, joka on kiinnostunut vain sinusta ;-)
Naapureillasi on luultavasti vanhat ja äksyt rouvat "navigaattoreina".

Äänestä
  • Mitä hienompi auto sen huonompi seksi.

    Äänestä

  • Minä ainakin pesen järvivedellä Toyotan juhannuksen kunniaksi ja kuivaan ruuvinkannat sekä tuuletan takaluukkua, jos kelit sen sallivat. Samoin olisi hyvä tarkistaa ruostesuojaus ja korjata pensselillä, jos tarve vaatii.
    Nämä on ikuisen Toyota-miehen, kunnianarvoisan corollapapan viisaat ohjeet ja ne pätevät ikuisesti.

    Äänestä

Muistatko vanhan sanalaskun? "Se parhaiten nauraa, joka viimeksi nauraa". Tämä niille naapureillesi. (Ihmiset ostavat auton omaan käyttöönsä ja vieläpä omalla rahalla. Se ei naapurille kuulu p***kankaan vertaa.)

Äänestä

Pysy kaupungissa, äläkä pilaa kauniita maalaismaisemia iljettävällä nipponkipolla!

Äänestä

Kyllä sieltä varmaan naapurista yksi skoda, klonkkari tai audimies löytyy jolla on vielä huonommin asiat, ei syytä huoleen.

Äänestä

Huomannut myöskin ettei synny sukujuhlissa juurikaan autoaiheista keskustelua, kun on vaan Toyotaa ja Nissaneita ollut alla. Ja vielä kun ollaan rouvan kanssa ihan perus työväenluokan hommissa, sekin aihe jää puhumatta.

Äänestä
  • Niin... mitäpä sitä paljoa keskustelemaan, kun kaikilla on hyvä ja toimiva kalusto alla. Tyytyväisiä ihmisiä tuntuvat olevan, eikä työväen luokkaan kuuluminen tee ihmisestä toisen luokan kansalaista. Nautimme juhannuksesta ja olkaamme tyytyväisiä omaan osaamme.

    Äänestä

Sama trolli Skoda palstalla on menossa maalle sukuloimaan juhanuksena,täytyisi etes opetella oikein kirjoitus taito.

Äänestä
  • "Kirjoitustaito"on yhdyssana !!!

    Äänestä

  • "Oikeinkirjoitustaitokin" on yhdyssana :)

    Äänestä

Ketjun aloittajan kirjoitustaidoista päätellen kyseessä lienee 15-16 vuotias peruskoulun käynyt, muutaman kerran luokalle jäänyt mutta kynnys päästä ammattikouluun on liian korkea.

Pojulla tulee olemaan vielä kivinen tie ennenkuin pääsee maalle omalla Avensiksella tai ylipäätään millään muullakaan autolla.

Bussi tai juna ovat sinun vaihtoehtosi nyt ja vielä monta seuraavaakin vuotta!

Äänestä

Tojo hävettää edelleen. Tämä sol mallinen Enska on tallissa ja pysyy siellä.

Äänestä
  • Ei kauan enää.

    Äänestä

Avensis ole mikään kakaroiden auto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiissel-ave kirjoitti:

Pitää lähtee juhanuksena maale sukkulaisiin Avessiksela mutta hävetää kun melkein naapurisa on iso kartano ja niilä käy paljon sukkulaisia ja niilä on kaikila hienot länsi autot ja ne käy illala sitten keljuilemasa kun meilä aina ollu vaan Lada tai Toiota tai muu itä auto. Mulla viellä tiisseli Ave niin naureksivat monekso mootori on menosa kun ei kestä yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu