Kaikki menee huonosti...

Anni14v

No voi vittu... olen tälläinen 14v tyttö, jolla 2015 on hyvin huono vuosi..
1. Välitän paljon perheestäni, iskällä syöpä,siskolla masennus, toisella siskolla melken masennus, kun polvi paskana ,(poistettiin nivelkierukka n.3kk sit) ja sattuu vielä.

2. Nooh entä minä? Käytiin uimas, vettä korvas ja vitun kipeä, n.1kk sit alko humina oikeessa korvassa (olin influensassa) enkä tiedä mikä siinä on (kukaan osaisi auttaa?, tinnitusta, vahatulppa, muu??)No pääsin voimistelussa kisaryhmään, mutta häntäluukipua aina kun sillasta nousen ylös.....

9

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anni14v

      Ainiin liitän nyt tuohon viestiin :No ei nyt kaikki NIIN huonosti ole, mutta tämäkin vuosi itkua ja suremusta ja kärsimystä on ollut...Onneksi nyt on kesäloma.. Mutta kiitos kun jaksoit lukea, luen muitakin tarinoita mielelläni.

    • Gumi

      mäki oon 14, ja munki nimi on anni! :D no ei mullakaan mee niiin paskasti, onhan tässä vielä katto pään päällä ja ruokaa. elikkäs, ainoa ongelma on masennus joka on kestänyt jo 3 vuotta, liian yksityisitä syistä kuitenkin että alkaisin niistä puhumaan :D hyvä toikkari, pari hyvää kaveria, rakastava perhe, silti itken noin joka toinen päivä. tämä vuosi tosiaan on ollut ihan hyvä, mutta silti tuntuu ettei kukaan välitä.. mukavaa kesälomaa sulle! :)

      • nimimerkitön456

        Liikunta ja/tai musiikki voi piristää. Aivan varmasti monet ihmiset välittävät, vaikkei sitä välttämättä huomaa. Lisäksi auttaa, jos ei halua tavoitella liikaa asioita.


    • nimimerkitön456

      Yritä tehdä jotain kivoja asioita perheesi/perheenjäsen(t)esi kanssa.

      • nimimerkitön456

        Lipsahti ehkä vähän väärään paikkaan, mutta molempia viestejäni voi käyttää molempiin, jos mahdollista( ja kyllä se varmaan on mahdollista).


      • Anni hyvä
        Onpa elämä sua kovalla kädellä koetellut. Hyviä vastauksiakin olet saanut. Silloin kun tuntuu tosi kurjalta, ei välttämättä kyllä hyvätkään neuvot auta. Mitä kivaa voisit tehdä tänään? Entä oletko miettinyt, vaaditko liikaa itseltäsi? Kaiken keskellä joko lohduttaa tai sitten ei, tieto siitä, että kurjuus ei jatku ikuisesti.

        Lämpimin ajatuksia ja voimia kaiken keskellä!
        Pappi Elisabet


      • saatanas666

        painu helvettiin täältä!!!


    • Ihanvainnäin

      Perheelläsi ei näytä olevan kaikki hyvin. Ole heidän tukenaan ja vähän päivitä asennettakin. Pääsit kisaryhmään ja valitat häntäluusta?! Tiedän, että ihmiset ovat erilaisia, toiselle huimaus on maailmanloppu,toisille tavallinen päivä, mutta vaikka maailma on täynnä pessimistejä, ajattele mitä hyvää on tapahtunut vuoden aikana! MItä kivaa olet tehnyt? Mitä kavereillesi on tapahtunut?

      Ja kuinkas vanhoja siskosi ovat? Puhutko nyt ''teini-masennuksesta'', surullisesta ajanjaksosta vai ihan oikeasta sairauksesta? Ihan oikeassa sairauksessakin voi nimittäin päivittää asennettaan. Minulla on masennus, mutta olen hyväksynyt sen, ja vaikka sitä vastaan on vaikea taistella, osaan minäkin miettiä mitä mukavaa on tapahtunut. Vaikka toisinaan mikään ei tunnu miltään, jos joku läheinen on iloinen, ole iloinen heidän puolestaan.

    • Anonyymi

      Mitä vielä murha ryhmä Heli Päivi rikos siirto tunnelmat vatastamalla järjestetyt tätä terveydenhuollon tutkimus- IT käyttäen joka siedätys koira kävelyyn kahviin koodi Ilmari Päivi huonosti letkut päälle vaan ajaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      106
      6643
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      537
      4547
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3043
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      133
      1271
    5. 45
      1204
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      109
      938
    7. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      49
      872
    8. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      834
    9. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      26
      811
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      26
      790
    Aihe