Onko energia juomat muka k 15 tai k16???????
Energydrings
5
60
Vastaukset
- Englishplease
Joo K15
- Gjena
Joissain paikoissa on lukenut K16. Menkää jonnet ajoissa nukkumaan niin ei väsytä. Energiajuomia ei ole tarkoitettu lapsille, jotka lipittävät niitä sitten kuin limsaa tai vettä.
Kahvista saa muutenkin paremmat pärinät, kunhan juo mustana. - treelt
tampereel ainaki jossai k13
- 16v
Kyllä on joissain kaupoissa käytössä ikäraja. Ilmeisesti saavat siitä itse päättää. Mutta mihin tarvitsette energiajuomia, kun kahvista saa paljon pienemmällä annoksella pärinät? Säästäisitte ihan vitusti rahaa, jos joisitte kahvia vanhempienne kanssa aina kahviaikaan, siitä kun ei tarvitse itse maksaa ellei sitten kahvilassa juo. Alkoholia olen juonut jo monta kertaa ja se kiinnostaa minua paljon enemmän kuin energiajuomat.
- viinaaa
vetäkää jonnet viinaa jos haluatte pään sekasi ei niissä energiajuomissa oo mutää hienoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921786- 851262
- 1101123
- 72975
- 105909
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56828- 36742
- 47741
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47691- 33673