Gallup Ixus 40 vai Ixus 500

Vaikea valinta, olisiko niin ystävällisiä vastaajia että hieman valottaisi minua, Ixus 500 on jo vanhaa mallia mutta tuo 40 on uusinta uutta, kumman ottaisitte.
31714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ixus 40, paras Ixus mielestäni tällä hetkellä vaikka minulla on niitä ollut useampia. Plussat: todella pieni koko, iso näyttö, käynnistyy nopsasti ja valottaa hyvin. Katso Ixus40 kommentit uusimmasta mikrobitistä.

Äänestä
  • Voiko pieni kamera viedä voiton isommasta, eli 500 sarjasta.

    Isommassa on 5 megapikseliä, kun taas pienemmässä 4 megapikseliä.

    Onko pienemmässä laitteessa yhtä kestävät liikkuvat osat kuin isommassa

    Äänestä

Otin Ixus 40:sen, enkä edes harkinnut mitään vanhaa mallia. On tuo niin näppärä vanhoihin verrattuna kooltaan. Toki jos pikselit määräävät elämääsi, niin saahan sitä ostaa mitä vaan. Käy hypistelemässä kameroita jossain, ellet ole niin jo tehnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ixus 40 vai Ixus 500 kirjoitti:

Vaikea valinta, olisiko niin ystävällisiä vastaajia että hieman valottaisi minua, Ixus 500 on jo vanhaa mallia mutta tuo 40 on uusinta uutta, kumman ottaisitte.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu