ingles/ europa

kokemuksia kyseisestä hotellista? lähellä hyviä ruotsalaisten/ norjalaisten suosimia baareja??
2460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole ko. hotellissa asunut, mutta ihan viereisessä Walhallassa kylläkin. Suurin ongelma ko. hotellissa lienee se, että sen parvekkeet on suoraan ohikulkevalle vilkasliikenteiselle tielle päin ja meteli aamuöisen valtava. Lisäksi aurinko ei ko. pavekkeilee paista koko päivänä. Jos kuitenkaan ko. asiat eivät kauheasti haittaa, löytyy baareja joka makuun n. 300 m päässä olevista ostoskeskuksista, jotka ovat Plaza, Kabah ja Metro. Lisäksi toiseen suuntaan mentäessä on Yumbo ostari, joka kuitenkin on homopaikkoja täynnä.

Äänestä

Asuin kyseisessä hotellissa viikon viime maaliskuussa, ja ainakin minun ja kamujeni mielestä oli ihan hyvä. Ei varmaan olis täyttänyt luksusmatkailuun tottuneen toiveita, mut me oltiin tyytyväisiä, koska valittiin hotelli sen edullisuuden perusteella. Parvekkeet on tosiaan kadulle, ja saattaahan se liikenteen ääni häiritä, mut me tykättiin istuskella partsilla myöhään yöhön (ellei lähdetty baariin..) eikä meitä ainakaan häirinnyt. Siivous oli joka päivä, vaikka matkaesitteessä muistaakseni luki jotain muuta, ja aina tuli siistiä. Parvekkeen ovi oli aika heikkoa tekoa, mietittiin et siitä tulis varkaat läpi aika iisisti. Keskeinen sijainti oli iso plussa, kauppakeskus Yumbo oli tosiaan ihan nurkan takana ja rantaan käveli päälle 5 min. Taksilla mentiin läheisiin baareihin, mm. Scandic, Zig-Zag, ja niissä kyllä oli skandinaaveja ;) !

Ai niin, hotellista vielä sen verran, et hissit ei toiminu meijän lomaviikolla mikä tietty oli ikävää, mut eiköhän nekin ole saatu kuntoon! :) Henkilökunta oli tosi mukavaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjj kirjoitti:

kokemuksia kyseisestä hotellista? lähellä hyviä ruotsalaisten/ norjalaisten suosimia baareja??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu