Omat lapset

Huonoisä

Hei, kuinka hyvä on teidän mielestä ihminen, joka tapaa lapsiaan kerran vuodessa, tunnen useasti huonoa oloa asiasta, haluaisin olla parempi isä. Onko oikein ajatella, että en edes halua tavata heitä useammin oman mieleni takia??

Mielikuvissa on ajatus isästä, joka tapaa lapsiaan säännöllisemmin. Kestän kyllä suorat haukut ja muut niiden tullessa tänne.

2

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanhaäiti

      Miksi et tapaa heitä useammin?

    • tygfd

      No en tiedä arvostella onko hyvä ihminen vai ei, ei kovin hyvä vanhempi ainakaan. Itselleni niin absurdi ajatus, etten tahtoisi nähdä omien lapsieni kasvamista, tuntea heitä ja olla päivittäisenä osana elämää, että en edes osaa kuvitella, millaista olisi tietää, että he ovat jossain, mutta omaehtoisesti en haluaisi tavata heitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      100
      2489
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      52
      2313
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      163
      2075
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      17
      1841
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      95
      1435
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      81
      1255
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      316
      1179
    8. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      106
      1039
    9. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      79
      1033
    10. Nyt Zelenskyi pommittaa drooneillaan jo Suomea!

      Kouvola kohteena: https://yle.fi/aihe/tekstitv?P=107
      Maailman menoa
      225
      927
    Aihe