Omat lapset

Huonoisä

Hei, kuinka hyvä on teidän mielestä ihminen, joka tapaa lapsiaan kerran vuodessa, tunnen useasti huonoa oloa asiasta, haluaisin olla parempi isä. Onko oikein ajatella, että en edes halua tavata heitä useammin oman mieleni takia??

Mielikuvissa on ajatus isästä, joka tapaa lapsiaan säännöllisemmin. Kestän kyllä suorat haukut ja muut niiden tullessa tänne.

2

253

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vanhaäiti

      Miksi et tapaa heitä useammin?

    • tygfd

      No en tiedä arvostella onko hyvä ihminen vai ei, ei kovin hyvä vanhempi ainakaan. Itselleni niin absurdi ajatus, etten tahtoisi nähdä omien lapsieni kasvamista, tuntea heitä ja olla päivittäisenä osana elämää, että en edes osaa kuvitella, millaista olisi tietää, että he ovat jossain, mutta omaehtoisesti en haluaisi tavata heitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      58
      936
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      78
      875
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      18
      846
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      52
      776
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      691
    6. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      559
    7. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    8. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      505
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      47
      495
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      37
      449
    Aihe