Montako hoitokertaa vaati, että perheeseen saatiin vauva?
Täällä on nyt viides kerta menossa, ja usko ja motivaatio alkaa rakoilla.
Monesko hoitokerta johti synnytykseen?
5
91
Vastaukset
- Vilkkuna
Kaiken kaikkiaan yritystä neljä vuotta, lukematon määrä ovulaation induktioita ja 5 alkion siirtoa. Tärppi tuli toisen IVF:n tuoresiirrosta (kaksoset). Rankkaa oli ja 2. IVF olisi ollut meidän viimeinen jos ei olisi onnistunut. Alkoi siinä vaiheessa olla voimat ja rahat aika finaalissa. Voimia!
- kaksNaista
2. kerta menossa ja molemmat on menettäny toivon
- annamennävaan
älä menetä toivoasi. niin kauan kun sitä on,on mahdollisuus onnistua. itse meinasin nimittäin lyödä hanskat tiskiin ja sittenhän se tärppäsikin. hoitoja oli takana yli 10v aikana ainakin 10 siirtoa. täytyy sanoa että lapsettomuuden takia erosin ensimmäisestä miehestäni, tai se oli yksi suuri osatekijä,kun kaatoi sen yksin niskaani. sitten löysin uuden miehen ja sellaisen joka minut hyväksyi kaikkineni,ja rakkaudesta sai alkunsa kaksi ihanaa tyttöä. alkioita jäi mutta vimppo synnytys päätyi kohdunpoistoon suuren verenvuodon takia mutta olen nyt todella onnellinen.. älä luovuta..
- helppo-homma-mies
Minulla on varmaan erikoinen "peli" kun aina on käynyt niin, että heti on paukahtanut, vaikka ei ole suunniteltu mitään.
Pelottaa oikein miettiäkin, että tapahtuuko se puheestakin.
En tiedä, mutta olen miettinyt, että onko se sopiva pituus ja paksuus, mikä sen tekee. Onhan pituudella merkitystä tietenkin.
En halua tietenkään ketään vähätellä tai sellaista vaan ihan realistisesti mietin asioita.
Joskus mietin sellaistakin, että voisinkohan auttaa jotakin onnistumisessa, kun se on ollut aina liiankin helppoa. Pelottavan helppoa.
Itse en enää jaksaisi hoidella tms. Enemmän merkittävää pitäisi olla se, että lapsi saa hyvät, rakastavat ja huolehtivat vanhemmat.
Ehkä se ei ole viisasta, koska olisi sitten vaan turhaa huolta siitä, että pikkunen oikeasti olisi hyvissä käsissä.
Pitää miettiä.
Sitä mieltä kuitenkin olen, että parempi aito yhtyminen kun lekurin sorkkiminen.
Pitäisköhän mun määritellä sille jokin hinta ? Sitten se olisi niinkun duuni ja auttaisin sellaisia jotka ovat terveitä ja fiksuja ihmisiä. Millekään vajaa-älyisille en kyllä suostuisi mistään hinnasta... - GoHelppari
siinäpä oiva purkkirunkkari! Ei muuta kun spermapankille kolkuttelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1848475
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264588- 504138
- 543632
- 513146
- 502910
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262616- 382394
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382073- 292056